Ezzel az utasok legnagyobb csoportja jut pénzhez, hiszen a repülőjegyek 70-75 százalékát az utazási irodák értékesítik. Magyarországon ez a kedvező fordulat csaknem 200.000 utast is érinthet - írja közleményében a szervezet. Molnár Gabriella, a MUISZ elnöke az MTI kérdésére azt közölte: 450-600 millió forint közötti összegre számítanak.
A szervezet elnöke elmondta: az utazási irodáknak kéthetente kötelező átutalniuk egy központi bankszámlára az előző két hétben eladott repülőjegyek árát, innen kapják meg a légitársaságok. Ennek értelmében a január 15. és 30. közötti eladásokat február 15-ig át kellett utalniuk, függetlenül attól, hogy a megvásárolt jegyek leutazhatóak voltak-e vagy a Malév február 3-i leállása után már nem.
A pénz azokat az utasokat illeti meg, akik január 15. és 30. között vettek Malév-jegyet, amit már nem lehetett leutazni vagy átfoglalni - közölte Molnár Gabriella.
Elvi egyezség született arról, hogy ez az összeg nem illeti meg a Malévot, mert már nem tudott teljesíteni, így a pénz visszafizethető az irodáknak - mondta el a MUISZ elnöke, hozzátéve, hogy az irodák a pénzt továbbadják majd az utasoknak.
Közleményében a MUISZ kiemelte azt is: a szövetség és a Repülőjegy-értékesítő Irodák Magyarországi Egyesülete (IRIME) hét hónapos küzdelme járt sikerrel.
Hangsúlyozták: a MUISZ négy évtizedes szakmai tapasztalata és nemzetközi kapcsolatrendszere nagyban segítette a tárgyalások sikerét, amelyet európai szinten is támogatott a kontinens szakmai egyesülése, az ECTAA. A szövetség emellett köszönetét fejezte ki a Pákay ügyvédi irodának a nemzetközi jogi eljárásban nyújtott közreműködéséért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.