„Ez abból látható, hogy bár a vendégéjszakák száma országos szinten 6 százalékkal, Budapesten több mint 10 százalékkal nőtt, ennek ellenére a szállodák átlagos kihasználtsága alig javult. Ezt az egyágyas igénybevételű szobák részarányának csökkenése igazolja. Mindebben szerepe van a Malév csődjének s annak, hogy emiatt nagymértékben nőtt a fapados légitársaságok részaránya a légiforgalmi piacon Budapesten” – derült ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elemzéséből. Korábban a Danubius Hotels és a Continental Hotel is arról számolt be, hogy a Malév kiesése a vártnál is nagyobb kárt okozott az üzleti, a kongresszusi és a minőségi turizmus területén.
Nem panaszkodhat viszont jelenleg a siófoki Hotel Azúr, mely a Finnugor Népek VI. Világkongresszusának ad otthont, de a város többi szállodája is főszezoni telítettséggel üzemel a több mint 600 résztvevőnek köszönhetően.
„A legtöbb konferenciát 2-3 évre előre szervezik meg, így a Malév hiánya alapvetően jövőre lesz érzékelhető. A konferenciákra döntéshozók érkeznek, mintegy negyedük az egészségügy területéről. Nehezen képzelhető el, hogy egy orvosprofesszor Dublinból vagy Brüsszelből hagyományos légitársaság helyett fapadossal repüljön” – mondta lapunknak Hardy Mihály. A Budapest Airport szóvivője szerint elsősorban Spanyolország, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország és Skandinávia piacain lenne fontos a magyarországi konferencialehetőségek aktív marketingje. Hozzátette: azért is nehéz Budapestre csábítani konferenciákat, mert nincs olyan helyszín, amely ötezer ember befogadására is alkalmas.
Pedig a magyar főváros a nemzetközi kongresszusok résztvevői számára ideális helyszín olcsósága és földrajzi elhelyezkedése okán. Ganczer Gábor, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatója korábban elmondta: 2013-ban Krakkóban és Szentpéterváron is átadnak egy-egy új kongresszusi központot, ezért könnyen lemaradhatunk konkurenseinktől. Szerinte a leggyorsabban a Hungexpo területén lehetne megvalósítani az építkezést. A Magyar Kongresszusi Igazgatóság összesítése alapján Magyarországon 2011-ben összesen 602 nemzetközi konferenciát rendeztek, melyeken több mint 125 ezren vettek részt.
A visegrádi négyek közül az európai listán 12. helyet elfoglaló Lengyelországban a legjelentősebb a konferenciaturizmus, itt a tavalyi évben 165 ilyen rendezvényre került sor. Magyarország a tavalyi 125 rendezvénnyel a 18. helyet szerezte meg közvetlenül megelőzve Csehországot, ahol 122 nemzetközi konferenciát rendeztek tavaly. Szlovákiában 2011-ben mindössze 15 nemzetközi konferenciát tartottak.
A visegrádi négyek közül az európai listán 12. helyet elfoglaló Lengyelországban a legjelentősebb a konferenciaturizmus, itt a tavalyi évben 165 ilyen rendezvényre került sor. Magyarország a tavalyi 125 rendezvénnyel a 18. helyet szerezte meg közvetlenül megelőzve Csehországot, ahol 122 nemzetközi konferenciát rendeztek tavaly. Szlovákiában 2011-ben mindössze 15 nemzetközi konferenciát tartottak. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.