Hodász István, az Egis vezérigazgatója az avató ünnepségen elmondta: a 3500 négyzetméter alapterületű gyógyszer-technológiai fejlesztő és kísérleti üzemben az Egis kétszeresére növelte a kísérleti gyártási kapacitását.
Az üzem 3,7 milliárd forintba került és 226 millió forint kormányzati támogatásban részesült. Az 5500 négyzetméteres analitikai fejlesztési laborépület 3,3 milliárd forintból épült fel, és itt helyet kapó laboratóriumhoz kapcsolódó projekt az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg, az elnyert támogatás 97 millió forint.
A vezérigazgató kifejtette: kevés olyan vállalat van Magyarországon, ahol az értékteremtés teljes láncolata megtalálható, a kutatás-fejlesztéstől a gyártáson át az értékesítésig, beleértve az exportot is. A magyar gyógyszeripar ilyen.
A magyar feldolgozóipari kutatás-fejlesztési ráfordítások 48 százaléka a gyógyszeriparból származik. Az iparág termelésének a 70-80 százalékát exportálja. 2011-ben a magyar gyógyszeripar 116 milliárd forint kiviteli többlettel javította az ország külkereskedelmi mérlegét, és az idén a szektor export teljesítménye még jobb lesz, mivel az első félévben már meghaladta a 120 milliárd forintot a kiviteli többlet - közölte.
Hozzátette, hogy a gyógyszeripari vállalatok az exportból származó nyereségüket túlnyomó részben Magyarországon visszaforgatják, ami további gazdaságösztönző és foglalkoztatás-növelő hatással jár. A 14 ezer főt foglalkoztató szektor az úgynevezett multiplikátor hatáson keresztül több mint 40 ezer családnak nyújt megélhetési lehetőséget Magyarországon. Ahhoz, hogy ez az érték a nemzetgazdaság számára hosszú távon is fennmaradjon, a hazai gyógyszeriparnak kiszámíthatóságra, a hazai k+f ráfordítások ösztönzésére és ezek leírhatóságára van szüksége - emelte ki Hodász István.
Hangsúlyozta, hogy az Egis csak itthon kutat, fejleszt és gyárt. Az elmúlt 20 évben 130 milliárd forintot fordított beruházásokra és ennek 40 százalékát, több mint 50 milliárd forintot az elmúlt 4 évben, azaz a gazdasági válság 2008-as kitörése óta. A vállalat évi több mint 10 milliárd forintot fordít kutatás-fejlesztésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.