A Baross Gábor pályázati program keretében államilag támogatott Firebiom nevű projekt energetikai jelentőségét aláhúzza, hogy szerkezeti fejlesztéssel mintegy 5 százalékkal növelik a háztartási tüzelőberendezés hatásfokát, egyszer s mind hasonló arányban csökkentik a tüzelőanyag-felhasználást. Továbbá kisebb lesz a távozó füstgáz hőmérséklete és a széndioxid-kibocsátás egyaránt, ami részben feltétele a tüzelőanyag-megtakarításnak. Maga az alapelv nem új, nagy fűtőberendezésekben már gyakorlatban is megvalósult, ám kis háztartási készülékeknél eddig még nem sikerült alkalmazni.
A fejlesztés elméleti alapozó tanulmányát – konzorciumi partnerként – a Bay Zoltán Logisztikai és Gyártástechnikai Intézet (Miskolc) készítette, a kft. pedig tervezte, és építette a prototípust, továbbá végezte, illetve végzi a teszteket. A két partner összesen 13 767 ezer forint pályázati támogatást nyert. Ebből 10 922 ezer forint illeti a kft-t, amelynek – bár eddig csak az előleget kapta meg – nem kellett más külső forrást igénybe vennie a program teljesítéséhez.
Az 1994-ben kandallókályhák gyártására és európai forgalmazására alapított Fireplace tervezi a kereskedelmi hasznosítást is, ha lesz rá megfelelő piaci igény. Ám ez egyelőre távolinak tűnik, mert jelenleg Európa szerte, beleértve a cég fő exportpiacának számító Németországot, az olcsón beszerezhető fűtőberendezéseket keresik a háztartások. Az új készülék gyártási költségei pedig nagyobbak lesznek a hagyományosakénál, és ez árában is meg fog mutatkozni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.