A Foxconn közleménye szerint a kínai gyár a kiskorúak alkalmazásával vétett mind a munkajog, mind a belső szabályok ellen, igaz, ez az üzem nem dolgozik az Apple-nek - írja a SkyNews.
A munkavállalók képviselői azt vetették a tajvani vállalat és szemére, hogy diákokat gyakornokként alkalmaztak és ezzel visszaélést követtek el az olcsó munkaerő érdekében. A Foxconn adatai szerint 14-16 év közötti fiatalokat foglalkoztattak három héten át a Sandong tartománybeli Yantai gyárban. A vállalat bocsánatot kért valamennyi diáktól.
A Foxconn az utóbbi időben a munkafeltételek megsértése miatt többször is a lapok vezércímei közé került. A Foxconn és az Apple az elmúlt egy-másfél évben többször kritikát kapott, miután a világ legnagyobb szerződéses elektronikai gyártójánál több mint tíz öngyilkosság történt, feltehetően az embertelen munkakörülmények miatt. Mint ismert, a Foxconn felszólította a dolgozóit, hogy nyilatkozzanak: nem fognak öngyilkosságot elkövetni, ezzel egy időben emelte a béreket és állítása szerint csökkentette a túlórákat is. Ennek ellenére a vállalat a közelmúltban megint a figyelem középpontjába került, amikor a Sencsenben található óriásgyárhoz tartozó munkásszállásán tömegverekedés tört ki.
A 79 ezer embert foglalkoztató, autóipari, elektronikai, és az új iPhone alkatrészeit is gyártó és összeszerelő Foxconn üzemében szeptember 24-én egy személyes vita fajult egy körülbelül 2 ezer munkavállalót érintő tömegverekedésbe, amelyben 40 fő sérült meg.
Az amerikai Fair labor Association (FLA) szakértői ugyanis arról számoltak be, hogy a Foxconn üzemeiben a munkások a túlságosan hosszú munkaidőre, az egészségüket és a biztonságukat érintő veszélyekre és a rossz információáramlásra panaszkodtak. A csaknem négyhetes elemzés során több mint 35 ezer dolgozót kérdeztek ki. A megkérdezett alkalmazottak 64 százaléka állította, hogy még a minimális életszínvonal fenntartására sem elég a bére. Az eredmények szerint a dolgozók túllépték az FLA által megállapított heti 60 munkaórás felső határt, ráadásul Kínában a megengedett heti munkaidő 40 óra, és havonta legfeljebb 36 túlóra engedélyezhető. Sőt mi több: a termelés intenzív szakaszaiban a heti átlagos munkaidő meghaladta a 60 órát. Egyes munkások a hetente garantált egy szabadnapot sem kapták meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.