Latorcai János (KDNP), az Országgyűlés alelnöke jó döntésként értékelte, hogy a rendszerváltást követően a céget nem privatizálták, a társaságban a tulajdonosi jogokat az MNB száz százalékos tulajdonában lévő Pénzjegynyomda Zrt. gyakorolja.
Kriza Ákos Miskolc polgármestere (Fidesz) hangsúlyozta: a város különleges színfoltja a Diósgyőri Papírgyár, amely a nemzetstratégia része. Kassai András vezérigazgató kitért arra, hogy 1920-tól gyártanak bankjegy alappapírokat Diósgyőrben. 1993 után valósult meg az a nagyszabású gépi beruházás, amely megteremtette a korszerű biztonsági papírok gyártásának a lehetőségét. Jelenleg a cégnél 100 ember dolgozik, bár a gyár "virágkorában" háromszáz embert foglalkoztatott. Akkor viszont nemcsak biztonsági papírokat készítettek, hanem például az úgynevezett dipakartont, offset-papírokat vagy színes csomagolókat is - tette hozzá. Felhívta a figyelmet arra, hogy ezeket a "termékeket" nemcsak belföldi piacra készítik, hanem exportra is dolgoznak. Mint mondta, ennek bővítése a jövő, a távlati cél.
A közzétett mérlegadatok szerint a 2011 végén 4,59 milliárd forint saját tőkéjű társaság nettó árbevétele tavaly 1,39 milliárd forintra csökkent, az előző évi 1,89 milliárdról, illetve a 2009-es 2,59 milliárdról. A mérleg szerinti veszteségük 2011-re 42 millió forint volt, szemben a 2010-es 146 ezer, illetve az azt megelőző évi 18,71 millió forint nyereséggel.
A vezérigazgató megemlítette, hogy gyár egyedülálló papírtörténeti kiállítást rendezett be történelmi ereklyéiből a hagyomány ápolása, a szakmai múlt megőrzése céljából. A kiállítás a papír feltalálásának kezdetétől napjainkig kíséri végig a papírkészítés múltját, fejlődését, a jelenkori papírgyártást, és bemutatja a gyár kétszázharminc éves történetét is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.