A Les Échos francia gazdasági napilap keddi számában arról írt, értesülései szerint "az energiaszolgáltató 2012 végén arról tájékoztatta a befektetőket, öt hőerőművet bezár az elkövetkező hónapokban Hollandiában és Magyarországon, amelyek együttesen 2,1 gigawatt teljesítményt nyújtanak". A lap szerint a GDF Suez 2009 és 2012 között "tíz erőműben szüntette meg a termelést, Belgiumban, Lengyelországban, Nagy-Britanniában és Magyarországon, és így összesen 5,2 gigawattal csökkentette termelését".
Csiba Péter az MTI kérdésére hangsúlyozta: a működési engedéllyel már nem rendelkező, egyenként 215 megawattos F blokkokat 2013-ban már nem indította el a társaság.
Egyben rámutatott: a Les Échos cikkében tévesen jelent meg, hogy a GDF Suez az utóbbi 3 évben Magyarországon is bezárt volna erőművet.
A Dunamenti Erőmű Zrt. a magyarországi beépített kapacitás közel egyötödét kitevő 1900 megawattos villamos teljesítménnyel és 1000 megawatt hőszolgáltatási teljesítménnyel rendelkezik. Szabályozóképességével stratégiai szerepe van a hazai villamosenergia-rendszer ellátásbiztonságában, a magyarországi rendszerszintű szolgáltatások közel egyharmadát adta 2011-ben.
Az MTI korábban hírt adott arról, hogy az erőműnél 2011-ben az új áramtermelő egységet vontak a termelésbe, a G3-as blokk kapacitása 407 megawatt. Az elavult F blokkok leállításával 860 megawatt esik ki a rendszerből.
A GDF Suez 17 éve van jelen Magyarországon. Az energiatársaságokba történő közel 1 milliárd eurós befektetéseivel a magyar energiaszektor egyik meghatározó szereplőjévé vált.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.