Az FAA szóvivője megerősítette, hogy vizsgálják a Boeing kérelmét. Szakértők szerint azonban a tesztrepülés csak annak jele, hogy a repülőgépgyártó még nem talál megoldást az öt hete tartó problémára. A Dow Jones hírügynökségnek nyilatkozó szakemberek szerint ugyanis a tesztrepülések csak előidézhetik azokat a körülményeket, amelyek megmagyarázhatják a hiba kialakulásának okait.
A szakemberek egyben rámutattak: szokatlanok az ilyen tesztrepülések azt követően, hogy egy járműtípus már korábban megkapta az FAA típusengedélyét.
Így egyáltalán nem várható, hogy hamar újra közlekedhet a - Boeing szándékai szerint a légiforgalmat forradalmasító, nagyrészt kompozit anyagokból készült - 787 Dreamliner. Az ügyet jól ismerő források szerint akár több hétig is eltarthatnak még a tesztek.
A Boeing azonban negyedéves pénzügyi jelentésének közzétételekor hangsúlyozta: nem várható jelentős profitkiesés a hibák miatt.
Az európai légitársaságok közül egyedül a lengyel LOT vett már át 787-est. Az első példányát épp a típus letiltása előtt egy hónappal, december közepén helyezte forgalomba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.