Az analóg földi sugárzás lekapcsolásában tehát a tévés háztartások 14 százaléka érintett. Az analóg lekapcsolás után ugyanis a hagyományos szoba- vagy tetőantennával és televízióval csak akkor lesznek elérhetők a csatornák, ha a nézők beszereznek egy megfelelő vevőkészüléket - set-top-boxot - amelyet a tévékészülékhez csatlakoztatnak, vagy olyan új televíziót vásárolnak, amely ezt a vevőegységet már beépítve tartalmazza. Az eredeti tervek szerint erre már 2012-ben sort kellett volna keríteni.
A digitális vételre képes háztartások közül csak 280 ezerben van IPTV (internetes alapú szolgáltatás). Folyamatosan csökken azok aránya, akik analóg kábellel, földi antennával vagy egyedi műholddal fogják az adásokat.
A vizsgált időszakban a tévés háztartások 51 százalékában csak egy készülék volt, 36 százalékukban pedig kettő. A készülékek technológiai jellemzői 2011-hez képest sokat javultak: az érintettek 33 százalékának volt LCD, plazma- vagy LED tévéje, és ugyanilyen mértékre nőtt a 16:9-es képarányra, valamint a HD-re alkalmas készülékek aránya.
A felmérés adataiból kiderül az is, hogy 2012 őszén a magyar nyelvű televíziós csatornák közül 48-at digitális platformon lehetett fogni a legjobb minőségben, 36-ot analóg kábelen, míg hármat analóg földi vagy egyedi parabolaantennán.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.