A módosítás lényege, hogy sokkal nehezebb lesz a fogadási cégektől behajtani az adót, ugyanis törlik a tervezetből a másodlagos adattároló eszköz magyarországi elhelyezésére vonatkozó kötelező és fakultatív előírást, valamint emiatt a felügyeleti díj kedvezményt is. „A másodlagos adattároló eszközre vonatkozó előírás mellőzése szerencsejáték felügyeleti szempontból nem hátrányos, az állami adóhatóság a magyarországi szerverrel nem rendelkező szervezőt távoli hozzáférés útján és a kétheti gyakoriságú adatszolgáltatásra támaszkodva megfelelő hatósági felügyelet alatt tarthatja” – véli az indoklásában NGM. Még az eredeti tervezetben azonban úgy fogalmaztak, hogy a szerver az adóztatás szempontjából jelentős adatokat tárolna.
Szintén uniós hatásra kellett egyértelművé tenni, hogy nem az NMH, hanem az adóhatóság teheti 90 napra hozzáférhetetlenné az illegális oldalakat. A törvény egyes részei pedig csak 2014-től lépnének hatályba. Zárószavazás holnap lesz.
A dokumentumot még február 8-án küldte el a kormány Európai Bizottsághoz. A szavazás után az állam újabb koncessziós pályázatokat hirdethet meg, ezúttal a távszerencsejáték-szervezési tevékenységre. „A javaslat a távszerencsejáték-szervezési tevékenységet nem-liberalizált modellben szabályozza, amely alapján az állami szerencsejáték-szervező és a törvényben meghatározott állami szervezői kör alanyi jogon, az egyéb szervezők pedig koncessziós pályázat és koncessziós szerződés esetén jogosultak e tevékenység végzésére” – olvasható a törvényjavaslatban.
Bevezetnék a személyazonosságot igazoló ellenőrzés új módszerét. Eszerint például a Szerencsejáték Zrt. az ellenőrzés érdekében elektronikus úton megkereshetné a személyiadat- és lakcímnyilvántartást. Ha a játékos adatait (családi és utónév, lakcím, állampolgárság, azonosító okmány típusa, száma, születési hely és idő) ez nem erősíti meg, akkor elvileg a játékos nem regisztrálhat az oldalon.
A kormány tavaly ősszel jelentette be, hogy 2013-ban az online szerencsejáték új szabályozása révén 10 milliárd forintnyi többletbevételre számít.
A Szerencsejáték Zrt-nek nem kell majd pályáznia, konkurensei viszont csak szigorú koncessziós pályázat és koncessziós szerződés aláírása után léphetnek be a legális piacra. A koncesszió minimális díja 100 millió forint évente játéktípusonként, és a szervező cégnek legalább 200 millió jegyzett tőkét kell igazolnia. A játékadó a tiszta játékbevétel 20 százaléka, amelyet a társaságoknak kéthetente kell teljesíteniük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.