Németországban csaknem minden negyedik munkavállaló alacsony bérért, óránként 9,54 euróért dolgozik. Részesedésük a teljes foglalkoztatotti állományból 2010-ban 24,1 százalék volt, vagyis akkora nagy, mint az Európai Unió szinte egyetlen más államában sem. Erre az eredményre jut tanulmányában az Institut für Arbeitsmarkt- und Berufsforschung (IAB) intézet, amelyet az N24 német hírtévé ismertetett.
Eszerint Németországban az alacsony jövedelmü 7,1 millió munkavállaló között szinte kivételnek számít az alacsony szakmai képzettség. Ugyanis a keveset keresőknek több mint 80 százaléka valamilyen szakmai képesitéssel rendelkezik. Különösen magas az alacsony bért keresők aránya a nők és a részidőben foglalkoztatottak körében. A vizsgált 17 EU-ország közül csupán Litvániában nagyobb még a bérezési egyenlőség, mint Németországban. Cipruson és Bulgáriában is jobb a helyzet.
Emellett a minimálbérek között is jelentős a különbség. Bulgáriában 1,08 euró, Dániában viszont 15,80 euró a minimálbér. Alacsony bért keresőnek az számit, aki kevesebbet keres az országos átlagos bér kétharmadánál. Az IAB tanulmánya szerint Németországban az 1990-es évek közepe óta jelentősen nőtt az alacsony bért fizető szektorban foglalkoztatottak száma ésaránya az összes foglalkoztatottak körében. Ami pedig azt a hangoztatott érvet illeti, hogy az alacsony bért fizető munkahelyek számának növekedése nagyobb mérvű foglalkoztatást tett lehetővé, mert a valamilyen hátránnyal rendelkezők hamarabb jutnak munkalehetőséghez, Thomas Rhein, a tanulmány szerzője szerint erre nincs példa.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.