A kínai statisztikai hivatal adatai szerint az ázsiai ország 70 nagyvárosában átlagosan 7,5 százalékkal emelkedett a lakingatlanok ára a múlt hónapban éves szinten a júniusi 6,8 százalékos növekedés után. Júliusban már a hetedik egymást követő hónapban jegyeztek fel növekedést. Havi szinten a drágulás 0,7 százalék volt, valamivel szerényebb a júniusi 0,8 százaléknál.
Pekingben a lakásárak 14,1 százalékkal emelkedtek éves szinten a júniusi 12,9 százalék után. Sanghajban a drágulás 13,7 százalék volt júliusban az előző havi 11,9 százalékot követően.
Kína 2010 óta próbálja hűteni a lakóingatlanok piacát, hogy visszafogja a gyors árnövekedését, amely a 2000-es évektől kezdődött. A hitelezés visszafogására többször emelték a kamatlábat, növelték a lakásvásárlásnál kötelező önrész arányát, korlátozták a családok második, illetve harmadik ingatlanvásárlását, egyes nagyvárosokban ingatlanadót is bevezettek.
Legutóbb március elején hoztak intézkedéseket az ingatlanpiac hűtésére. Így egyebek között a lakásaikat eladók a korábbi 1-2 százalék helyett - várostól és áraktól függően - akár 20 százalékos jövedelemadót is fizethetnek a tranzakciót követően.
A drága ingatlanú városokban a bankok által nyújtott jelzáloghitel-kamatok, illetve a kötelező önrész emelésével fogják vissza a második lakást vásárlók költekezési kedvét. Azokat a nem helyi családokat pedig, amelyek nem tudnak felmutatni meghatározott évekre visszamenőleg adófizetési bizonylatot vagy társadalombiztosítási elismervényt, eltiltották az ingatlanvásárlástól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.