A kantoni lapban szereplő állítások szerint a Sanofi összesen 1,69 millió jüan (61 millió forint) kenőpénzt fizetett 79 kórház 503 orvosának Pekingben, Sanghajban, Kantonban és Hangcsouban még 2007-ben "kutatásban való részvételükért".
A fővárosi egészségügyi felügyelet a fegyelmi hatósággal együtt megkezdte a vizsgálatot. Egyelőre azt keresik, hogy az állítólagos klinikai tesztekről készültek-e jelentések és van-e hozzájuk kapcsolódó beteglista.
A Sanofi közleményében jelezte, hogy a vádat "nagyon komolyan veszi", s maga is lépéseket tett a részletek kiderítésére. Kijelentette, zéró toleranciával kezeli a vesztegetést.
Az egészségügyet felügyelő országos hivatal ezzel egy időben, de konkrét cégek, ügyek említésének mellőzésével közölte, hogy fokozottan fognak törekedni a gyógyszeripart érintő és az egészségügyi szektorra kiterjedő vesztegetések megfékezésére; szigorú büntetéseket helyeztek kilátásba. Az illetékesek feketelistát készülnek összeállítani a korrupcióba keveredett cégekről és magánszemélyekről.
A brit gyógyszeripari órás, a GlaxoSmithKline (GSK) ellen július eleje óta folyamatban van egy kiterjedt - vesztegetésekkel és adócsalással összefüggő - vizsgálat. Úgy tudni, a kínai hatóságok felkerestek más külföldi iparági vállalatokat is, köztük van a dán Novo Nordisk, az AstraZeneca, az Eli Lilly és a belga UCB is.
Az országos hatóság - szóvivőjének nyilatkozata szerint - arra keres megoldást, hogy miként lehet megszüntetni a közkórházak és az orvosok érdekeltségét a gyógyszergyárakkal történő együttműködésben. Első körben az egészségügyi dolgozók fizetésének emelését tűzték ki célul, a gyógyszerekre, orvosi berendezésekre pedig közbeszerzési eljárás előírását tervezik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.