BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

PwC: 60 millió dolláros beruházás a régióban

A PwC 60 millió dollárt tervez befektetni a közép-kelet-európai régió tagvállalataiba a következő 3 év alatt. A befektetést a PwC Egyesült Királyságbeli (PwC UK) tagvállalata finanszírozza, fókuszában pedig a PwC globális hálózatában dolgozó kiemelkedő tehetségek illetve szakértő partnerek és igazgatók támogatása és bevonzása áll.

Michael Kubena, a PwC közép-kelet-európai (PwC CEE) régiójának vezetője  a befektetésről a következőket nyilatkozta: “A piac érésével ügyfeleink többet várnak el tőlünk, nekünk pedig ennek megfelelően többet kell letennünk az asztalra, ha tartani és építeni akarjuk piacvezető pozícónkat. Szélesebb, mélyebb és jobb integrált szolgáltatásokat kell nyújtanunk, hogy megfeleljünk az egyedi igényeknek. Iparágspecifikus szolgáltatásaink körét és technikai kapacitásunkat jónéhány éve folyamatosan bővítjük, aminek köszönhetően az eddigiekben is számottevő sikereket értünk el. Az egyesült királysági kollégákkal való szorosabb munkavégzés lehetővé teszi számunkra az üzleti folyamataink hatékonyabbá tételét, gyorsítja az új készségek kialakítását valamint az olyan értékes ajánlatok bevonzását, amelyek ügyfeleink számára hasznot hoznak, nekünk pedig fenntartható és profitábilis növekedést jelentenek. Ugyanakkor, ezzel képesek leszünk érdekes előrelépési lehetőségeket nyújtani a régióban dolgozó munkatársak számára is.”

A gazdasági erő a fejlődő országok piaca felé tolódik

A PwC Global Annual Review kiadványa szerint öt megatrend fogja alakítani a nemzetközi üzleti élet jövőjét. Ezek közül az egyik, a globális gazdasági erőviszonyok  megváltozása: a fejlett országok helyett a fejlődő országok erőfölénye lesz meghatározó. A következő évtizedbe n ennek a “gazdasági egyensúlyozásnak” lehetünk szemtanúi, amely során a fejlődő piacok globális kiterjedtsége és befolyása tovább fog bővülni. 2009-ben, az E7 országok –a világ hét vezető fejlődő nemzete - GDP-je körülbelül kétharmada volt a G7 országokénak, azaz a világ hét legerősebb fejlett gazdaságáénak. 2050-re ezek a pozíciók felcserélődnek, nem is akárhogyan: az E7-ek aggregált GDP-je közel duplája lesz a G7 országokénak.
 
“A saját nemzetközi hálózatunkba invesztálunk, ahol jelentős potenciál rejtőzik a nagyobb mértékű növekedés eléréséhez. Lényeges, hogy jó pozícióban vagyunk ahhoz, hogy meglévő ügyfeleink számára jövedelmezővé tegyük a gyorsan fejlődő gazdaságok növekedését, valamint  sikerességüknek köszönhetően új ügyfelekkel dolgozhassunk együtt" – mondta Ian Powell, a PwC UK vezető partnere.


 
A befektetés azokra az iparágakra, területekre és szolgáltatásokra összpontosul, amelyek várhatóan a régió gazdasági növekedésének motorjai lesznek – különös tekintettel  az olyan nagy piacokra, mint Orosz- vagy Lengyelország, a magas növekedést produkáló gazdaságokra, illetve az olyan kulcsjelentőségű szektorokra, mint az olaj és gáztermelés, közszolgálat, bányászat, pénzügyi szolgáltatások és a közszféra.

“Ahogy meglevő és potenciális magyarországi ügyfeleink fejlődnek és erősödnek, úgy mi is egyre fókuszáltabban foglalkozunk a helyi piaccal.  Ahhoz, hogy értéket tudjunk közvetíteni a piacvezető magyar cégek számára, elengedhetetlen, hogy folyamatosan kihívások elé állítsuk magunkat az általunk képviselt tapasztalat és szakértelem színvonala terén. Ez a fejlődés alátámasztja a PwC magyar tagvállalatába való beruházásunk létjogosultságát, ami biztosítja számunkra a lehetőséget, hogy továbbra is világszínvonalú szolgáltatásokat nyújthassunk ügyfeleink számára.” – jegyezte meg Nick Kós, a PwC Magyarország vezérigazgatója.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.