A közlemény szerint a cégnek mint elektronikai bérgyártó vállalatnak, gyártását minden esetben a vevői megrendelések változásához kell igazítania. "A vállalat ezzel a szomorú, azonban kényszerű lépéssel a vevői igényekhez és megrendelésekhez igazítja alkalmazotti létszámát" - olvasható a dokumentumban.
A tájékoztatóban a társaság kitér arra is, hogy a vállalat tiszaújvárosi gyárában minden érintett dolgozót személyesen tájékoztatnak. A munkavállalóktól végkielégítéssel, a hatályos törvényeknek és jogszabályoknak megfelelően válnak meg, emellett számos formában igyekeznek segíteni őket, hozzátéve, hogy a munkaügyi hivatal segítségével programot dolgoztak ki azzal a céllal, hogy a leépítésre kerülő dolgozók számára az elhelyezkedést elősegítsék.
A program részeként a vállalat állásbörzét szervez a munkaügyi központ közreműködésével, amelyre meghívja a környékbeli vállalatokat, munkaerő kölcsönző cégeket, a munkaügyi kirendeltségeket. Rendszeresen frissített állásfalon és kihelyezett számítógépeken folyamatosan tájékoztat a lehetséges álláslehetőségekről, részletes segédanyagot és tanácsadást biztosít valamennyi érintett dolgozónak, biztosítja helyszínre utazásuk lehetőségét és költségeit.
A cég korábbi tájékoztatása szerint a Jabil magyarországi alkalmazottainak száma az idén márciusban megközelítette a 8 ezret, 2011-es árbevétele meghaladta a 348 milliárd forintot. A nyilvános cégadatok szerint a kft. mérleg szerinti eredménye 9,2 millió dollár volt a 2011. szeptember 1-től, 2012. augusztus 31-ig tartó üzleti évben, míg az azt megelőzőben 28,4 millió dollárt ért el. Az értékesítés nettó árbevétele 1,5 milliárd dollárt tett ki, az egy évvel korábbi 1,8 milliárd dollár után. Az átlagos statisztikai létszáma cégnél ebben az időszakban 6899 fő volt. Ezen időszakban 394 ezer dollárnyi állami támogatást kapott a cég, amiből 362 ezer volt kapacitásbővítő támogatás a gazdaságfejlesztési operatív programból.
A Jabil Circuit Magyarország Kft. jelenleg három városban van jelen, Szombathely és Pécs szerviz és logisztikai szolgáltatást, míg a Borsod megyei Tiszaújváros gyártási tevékenységet végez.
A Jabil Circuit Inc. 2000-ben Tiszaújvárosban, az ipari parkban építette fel az első magyarországi telephelyét, amely a világ vezető elektronikai vállalatainak nyújt EMS-szolgáltatást (szerződéses elektronikai gyártás). A Jabil Tiszaújvárosban magas technológiai színvonalú terméket gyárt az autóipar, telekommunikáció, távközlés, a számítástechnikai hálózati elemek, a szórakoztató elektronika, környezetbarát technológia, orvos elektronikai szegmensen belül. Meghatározó szerepet játszik az okostelefon gyártásban, több új termék európai piaci terjedését biztosítja. Korábbi tájékoztatás szerint az itt dolgozók száma mintegy 6000.
A Jobbik hétfőn felszólította a kormányt, hogy ha az amerikai Jabil Circuit elbocsátja munkavállalóit, követelje vissza a kifizetett munkahely-teremtési támogatást.
Bertha Szilvia, a Jobbik országgyűlési képviselője az MTI-hez eljuttatott közleményében arra hívja fel a figyelmet, hogy majdnem hétszáz dolgozót bocsát el tiszaújvárosi üzeméből a Jabil Circuit, éppen annyit, amennyinek a felvételére 2011-ben 6 milliárd forintos munkahely-teremtési támogatást vett fel az államtól.
Bertha Szilvia felháborítónak nevezte, hogy a tömeges létszámleépítést egy olyan vállalat hajtja végre, amellyel tavasszal kötött stratégiai megállapodást az állam. Az ellenzéki politikus szerint a Jabil Circuit akciója azt bizonyítja, hogy a kormány stratégiai megállapodásai semmilyen egzisztenciális védelmet nem biztosítanak a magyar munkavállalók számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.