Jóllehet a Munkavédelmi Törvény a munkáltatók számára 2008 óta előírja a „pszichoszociális kockázat” felmérését, arra nincs egységes előírás, miként történjen meg ez.
A Magatartástudományi Intézet Munkahelyi Stressz Kutatócsoportja ezt a hiányt igyekszik pótolni egy Dániában kidolgozott kérdőív magyar változatának elkészítésével - mondja Stauder Adrienne, a csoport vezetője.
A kérdőív a www.munkahelyistresszkerdoiv.hu címen bárki számára elérhető, a kitöltés anonim. A válaszadók a kitöltést követően azonnali visszajelzést kapnak saját eredményeikről, megtudhatják, hogy állnak az országos és ágazati átlagokhoz képest, és hogy észlelt stressz szintjük, stresszel összefüggésbe hozható testi tüneteik alapján ki vannak-e téve egészségi kockázatnak. Ez már csak azért is fontos információ, mert a nagyfokú munkahelyi stressz pszichés (depresszió, szorongás, pánik, kiégés) és szomatikus (szív-érrendszeri, gyakori nyak-, hát- és derék-fájdalom) megbetegedések rizikótényezője. A hazai és nemzetközi kutatások szerint a munkahelyi stressz negatív egészségi hatásai a munkavállalók egynegyedét érintik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.