BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyar kasszát magyar piacra

Magyar gyártmányú szuperkasszával jelentkezik egy fejlesztő cég, amely exportálni is kívánja a tegnap óta engedélyezés alatt álló készüléket. Az első tízezret 90 ezerért dobják piacra.

Az első tízezer CashCube fantázianevű pénztárgépet nettó 90 ezer forintért fogja értékesíteni az LA Pénztárgép Kft. – jelentette be a kasszaforgalmazó társaság. Egyelőre azonban a NAV honlapján sem lehet megrendelni a magyar tervezésű kasszát, mert csupán hétfő reggel adták be a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalhoz (MKEH). Miután a bevizsgálás utáni forgalomba hozatali engedély a közzététel után csak 15 nappal lesz jogerős, ezekből idén nem rendelhetnek a kereskedők.
Pedig mind az LA Pénztárgép Kft., mind a fejlesztő Tekinvest Holding Kft. arra a mintegy 80 ezer megrendelésre pályázik, amelyet novemberben – az előírásokat megszegve – még nem rendeltek meg a kasszacserére kötelezett vállalkozások.

A közel 200 ezer kis kasszából – amelyekre szeptember 3-ig kellett üzembe helyezési, vagy másként: regisztrációs kódot igényelniük a kiskereskedőknek, és amelyeket október 1-ig meg is kellett rendelni – az adóhatóságnak csupán 120 ezer szuperkassza megrendelését jelentették novemberben.

Miután azonban a NAV a múlt héten bejelentette, hogy szigorúan bírságolni fog, olyannyira felgyorsultak a rendelések, hogy volt olyan nap, amikor több ezer gépre adtak rendelést a NAV honlapján. Így nem tudni, hány pénztárgép várhat megrendelőre akkor, amikor a jogerőre emelkedik az MKEH engedélye.

Az LA Pénztárgép Kft. sajtótájékoztatóján az is elhangzott, hogy miután elfogyott az első tízezer CashCube, a többit is csupán nettó 100 ezer forintért fogják adni. Az LA Pénztárgép már eddig is kínált ennyiért pénztárgépet, mégpedig a kínai Inspur termékét.

A CashCube fejlesztője a 2010 őszén alapított Tekinvest Holding Kft. A cég fejlesztette ki az Adóügyi Ellenőrző Egységet (AEE), és amint a sajtótájékoztatón elhangzott, hat olyan pénztárgép van a piacon, amelyhez a cég szállítja ezt az egységet. És mivel a kasszában az AEE a legbonyolultabb egység, egy fejlesztőcégnek nem nagy munka megszervezni köré a billentyűzetet, a kijelzőt és a nyomtatót tartalmazó doboz gyártását. Így nemsokára lesz magyar pénztárgép a magyar piacon. Sőt, nem csak idehaza, mert a Tekinvest Holding Kft. exportálni is kíván belőle.

A kérdésre, hogy hány ember dolgozik a CashCube gyártásán, azt a választ kaptuk, a megrendelések számától függően elérheti a százat is az összeszerelők száma, és ha meg lesz a forgalmazási engedély, akkor azt is bejelentik, hol készül a magyar kassza. A készülékről azt mondták el, hogy megvizsgálták a bolgár rendszert, látták a hibáit, így létrehozták a legbiztonságosabb AEE-t, amelyet nem lehet feltörni és a továbbított adatokat sem lehet befolyásolni. Egy ilyen készüléknek pedig lehet helye a világpiacon, hiszen egyre több országban gondolkodnak el az online pénztárgép bevezetésén.

Gyógyszertár és benzinkút
Az Országos Kereskedelmi Szövetség kedden juttatja el a nemzetgazdasági miniszternek azt a javaslatcsomagot, hogy a benzinkutak, gyógyszertárak nagy kasszáival mit lehet csinálni, hogy az online-átállításig szankciómentesen működtethetők legyenek. A kis kasszákkal kapcsolatban Vámos György főtitkár kiemelte: az elsőként engedélyezett modellek nettó ára a közel 170 ezer forintról 140 ezerre csökkent, amennyiért a másodikként engedélyezett pénztárgépet hirdették. Aztán az NGM két cégnek támogatást ígért, ha 10-10 ezer gépet adnak nettó 100 ezer forintért. Az egyik cég engedélyét azonban visszavonták.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.