Az Inexfi egyedül is nyert, ők építhették a Ma reggel című műsor díszletét 12,5 millió forintért. A nyomtatók és fénymásolók üzemeltetésére is egy 16 millió forintos szerződést kötöttek a Tintakód Kft-vel.
Az MTVA idén is gyakori szereplője a Közbeszerzési Értesítőnek. Egy tavaly alapított cég, a Style Lab Kft. nyerte például a „stylist szolgáltatás (stílustanácsadás, öltözködési tanácsadás) nyújtása” címen kiírt közbeszerzést 43,2 millió forintos ajánlattal. Ez havi szinten 3,6 millió forintot jelent. Más pályázó nem volt. A 12 hónapra szóló szerződést február 10-én írták alá. Az Opten adatai szerint 6 fős vállalkozás feladata lesz például az MTVA képernyős személyiségeinek képernyős megjelenéséhez szükséges ruhák, öltözékek és kiegészítők összeállítása, a ruhák rendelkezésre állásának teljes körű megszervezése és biztosítása. Az MTVA idei költségvetési kerete 77,9 milliárd forint, amelyből 71,9 milliárd forint a központi büdzséből származik, több mint 4,6 milliárd forint pedig kereskedelmi és vagyongazdálkodási bevétel.
„Újjászerveződött a 2010-re teljesen szétzilált külhoni magyar tudósítóhálózat, anyagaik pedig ma már nem gettószerűen, hanem a közmédia műsoraiba szervesen beépülve jelennek meg” – hangsúlyozta Szabó László Zsolt, az MTVA megbízott vezérigazgatója a magyar közmédia-stratégia alakításában című kolozsvári konferencián. Ma már hatvankilenc tudósítói pont van a Kárpát-medencében, Erdélyben és Délvidéken már működnek, Felvidéken és Kárpátalján pedig most épülnek a komplex élő közvetítésekre is alkalmas stúdiók: a hálózat legtöbb pontja pedig több médiumot (rádiót, tévét, hírügynökséget) is kiszolgál. Minden környező országba telepítenek olyan mobil egységet, amellyel bárhonnan, bármikor élő adásba is be tudnak jelentkezni a kollégák.
„A közszolgálati média rendszer átalakításának igénye 2010-re felerősödött. Nyilvánosságra kerültek a rendszerre vonatkozó finanszírozási, vagyonkezelési és átláthatósági problémák köztük olyan szakmai vélemény, amely szerint a közszolgálati média az összeomlás szélére került. A négy közszolgálati médiaszaigáitató együtt közel 60 telephelyen működött, eltérő módon kezelte a több mint 46 milliárd forint értékű eszközeit” – fogalmaz a 2013 decemberében publikált ÁSZ jelentés. Szerintük a közszolgálati média- és hírszolgáltatás 2010-ben megkezdett és 2011-től kialakított szervezeti, finanszírozási és kontrollrendszere hozzájárult a takarékosabb (gazdaságosabb) feladatellátáshoz, az államháztartásból nyújtott támogatás hatékonyabb felhasználásához.
Pénzmosás a köztévénél?
Ötszázmillió forintot meghaladó értékű hűtlen kezelés és pénzmosás miatt hamarosan vádemelési javaslatot terjeszt elő a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) – írta a Népszava. A NAV azt a tájékoztatást adta, hogy az ügynek jelenleg öt gyanúsítottja van, a kárérték pedig több, mint 550 millió forint. A lap arról ír: több cég vezetői a gyanú szerint irreális összegekért szerződtek tévésorozatok gyártására, ezek a vállalkozások azonban jórészt nem végeztek érdemi munkát, hanem továbbszerződtek a műsorok valódi elkészítőivel. A tényleges gyártók a lap információi szerint a felvett közpénzek feléért, harmadáért, esetleg még kevesebbért forgatták le a filmeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.