A kórházvezetők tízpontos „Üzenetet” tettek közzé, egyebek mellett a béremelés és az ösztöndíjprogramok folytatását, az ügyeleti és veszélyességi pótlékokat is magukba foglaló mozgóbérek növelését, a gazdasági-műszaki területen dolgozók mielőbbi bérrendezését és az egészségügyi életpályamodell kidolgozását szorgalmazva. A Kórházszövetség szerint a kórházak méltányos finanszírozásához elengedhetetlen a díjtételek emelése, a feladatarányos finanszírozási keretek kialakítása, mivel a kórházak alulfinanszírozottságát az évenként ismétlődő adósságkonszolidáció nem képes megoldani.
A szövetség meggyőződése, hogy az állami finanszírozású szolgáltatók nem tudnak gazdaságosan és megfelelő színvonalon működni, ha kizárólag OEP-finanszírozásra támaszkodnak. A kórházak többletbevételhez juthatnak piaci alapon is, ezért az intézményvezetők fontosnak tartják a térítés ellenében végzett szolgáltatások bevezetésének lehetőségét az állami fenntartású intézményekben. A fizetős betegek ellátását természetesen elkülönítenék a biztosított betegekétől. A leginkább piacképes, eladható szolgáltatások közé sorolható megítélésük szerint a nem finanszírozott, de meglévő kapacitások kiajánlása belföldi és külföldi betegek számára, illetve a szűrőprogramok és a preventív ellátások elterjesztése.
Az egészségügyi infrastruktúra fejlesztését is halaszthatatlannak tartják, például átfogó energiaracionalizálási programmal és az amortizáció rendszerszerű pótlásával.
A kongresszuson ismét elhangzott, hogy jövőre most már biztosan bevezetik az e-receptet, sőt, a beutalókat is elektronikus úton küldik meg majd egymásnak az orvosok, illetve az intézmények.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.