A kórházi fertőzések döntő többsége szennyezett kézzel terjed egyik betegről a másikra, ezért a helyes és megfelelő gyakorisággal végzett kézfertőtlenítés az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések megelőzésének elsődleges, bizonyítottan hatásos, egyszerű és költséghatékony módja – hívja fel a figyelmet az ÁNTSZ a kézhigiénés világnap alkalmából.
A WHO 2009-ben indított először kampányt „Ments életeket: Moss kezet!” címmel, az óta minden évben május 5-én szervezik meg a világnapot. Az idei világnap kiemelten foglalkozik a helyes kézhigiénés gyakorlat szerepével az antibiotikummal szemben ellenálló baktériumok terjedésének megakadályozásában.
Az egészségügyi ellátással összefüggésben Európában és így hazánkban is az antibiotikum-rezisztencia jelenti a legnagyobb betegbiztonsági kockázatot: világszerte egyre gyakrabban fordulnak elő a különböző gyógyszereknek ellenálló baktériumok. Az ilyen kórokozók kialakulásában a helytelen, illetve túlzott antibiotikum-alkalmazás játszik szerepet. Az újonnan megjelent kórokozók súlyos fertőzéseket okozhatnak, amelyek halálozási aránya akár 50 százalékos is ehet. Ráadásul évtizedek óta alig folyik új antibiotikum-kutatás, kilátásban sincs olyan gyógyszerfejlesztés, ami megoldást jelentene erre a problémára. Mindezek miatt egyre nagyobb szerepe és jelentősége van Így a helyes kézhigiénés gyakorlatnak még nagyobb szerepe van egy esetleges fertőzés megelőzésében, a terjedés megfékezésében.
Magyarország évente több mint 2800 beteget ápoltak kórházban olyan fertőzés miatt, amit multirezisztens kórokozó okozott. A problémák hasonlók, illetve még nagyobbak is az Európai Unió többi tagállamában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.