Az első lépés a terület "vizuális rehabilitációja" lesz, az ütemezés pedig azon is múlik, lesz-e módjuk pályázati forrást is igénybe venni a Győr belvárosához közeli "barnamezős" telek végső lakóterületté alakításához. Ha ez sikerül, jövőre elkezdődhet a munka. Ellenkező esetben csak később kezdik a munkálatokat, a társaság ugyanis erre a feladatra nem kíván forrásokat elvonni alaptevékenységeitől.
Az MTI kérdésére Pintér István közölte, jelenleg zajlik a terület rendbetételének költségkalkulációja; az összeg mindenképpen eléri a több százmillió forintot.
"Sosem zárkóztunk el attól, hogy ha jön egy befektető, tegye meg az ajánlatát, és mi az igazgatóság elé terjesztjük, de ilyen befektető az utóbbi évtizedben nem akadt" - jegyezte meg az elnök-vezérigazgató. Emlékeztetett arra: a válság következtében nem sikerült megvalósítani azt a tervet, amelynek részeként nagyvárosias lakóövezetet hoztak volna létre ezen a területen.
Jelezte: felmerült annak a lehetősége, hogy több részletben hajtsák végre az óriásingatlan rendbetételét, illetve hasznosítását.
A Rába három éve Győr vezetésével közösen jelentette be, hogy egy-másfél évtized alatt megvalósuló, mintegy 150 milliárd forintos győri ingatlanfejlesztéshez keresnek befektetőt. Az akkori elképzelések szerint a belvároshoz közeli 43 hektáros, volt ipari területen lakó-, munka- és rekreációs helyeket is teremtő projektet indítottak volna. Pintér István elnök-vezérigazgató közlése szerint elsősorban abban érdekeltek, hogy a befektető megvásárolja az ingatlant, s ott maga fejlesszen. A Mosoni-Duna és az 1-es főút közelében fekvő területen alig kell bontani, ugyanakkor az infrastruktúra, noha felújításra szorul, de kiépült. A projektbe a Rába teljes szabad területét bevonnák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.