Az átlagos tartózkodási idő 3 éjszakára rövidült. A szálláshelyek mindössze 23,6 százalékos férőhely-kihasználtsággal üzemeltek, ami minimálisan, de kedvezőbb az előző év azonos időszakinál. A küldő országok közül Németország képviseli a legnagyobb súlyt, a külföldi forgalom 27 százalékával.
Annak ellenére, hogy a tavaly ilyenkorinál kevesebben látogattak a régióba, még mindig az osztrákok foglalták le a második legtöbb éjszakát, a külföldiek egynegyedét. Emellett az oroszok és a csehek töltöttek itt több időt, előbbiek elsősorban Zala, utóbbiak döntően Vas megyébe látogattak el. Az oroszok maradtak leghosszabban a szálláshelyeken, átlagosan 8,5 napra. „A forgalom bővülésének hatására kedvezően alakult a bevételek nagysága.
2014. január-áprilisban a nyugat-dunántúli szálláshelyek 16,5 milliárd forint bruttó árbevételt realizáltak, folyó áron 7,8 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában” – írta a KSH. A tíz legnagyobb kereskedelmi szálláshely-forgalommal rendelkező nyugat-dunántúli településen töltötték a régióban regisztrált éjszakák 85 százalékát, Győr és Keszthely kivételével mindegyik helységben több éjszakát töltöttek, mint az előző év azonos időszakában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.