A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) felülteljesítő volt kedden, nem zavartatta magát a tengerentúlról érkező, vámfenyegetéssel induló újabb kereskedelmi háború előszelétől, melyet a hivatalát jövő január 20-án elfoglaló Donald Trump kavart azzal, hogy jelezte: Mexikót és Kanadát 25 százalékos vámmal fogja sújtani, elnöki beiktatása utáni első teendői között ez szerepel – a hivatalnokok menesztése mellett.
A fentanilcsempészet elleni lagymatag kínai fellépésre válaszul 10 százalékos extra büntetővámot kapnak nyakukba a kínai termékek is. A bejelentés negatív folyamatokat indított el a tőkepiacokon, különösen a globalizáció minden előnyét élvező és minden kockázatát futó járműpiac szereplői kezdhettek aggódni, az autógyártók árfolyama lejtőre is állt. A vezető európai indexek egy százalék alatti mínuszban jártak a pesti tőzsde zárásakor.
Idehaza viszont mintha mi sem történt volna, újabb rekordok születtek a BUX-OTP páros jóvoltából. Az OTP hozta jó formáját, és dél előtt egy órával 22 190 forintos történelmi csúccsal készülődött az ebédhez. Ott viszont valami megfeküdhette a gyomrát, a kurzus hirtelen visszaesett 22 ezer forint alá, ahonnan a délutáni rövid szieszta után felpattant, újabb rekordra azonban már nem futotta az erejéből.
A forgalom kiemelkedően magas volt, meghaladta a 13 milliárd forintot. Abban semmi meglepő sincs, hogy
az OTP, mint legerősebb blue chip mozgását lekövette a BUX-index is, amely délelőtt átlépte a 80 ezer pontos álomhatárt,
majd rövid rápihenés után négy órakor 80 204,6 pontnál tűzte ki ennél is magasabban a zászlót. A kukabizniszbe magát egyre mélyebbre ásó Mol eközben egy 30 forintos sávban mozgott felfelé, 2730 forintnál indította az utolsó kereskedési órát.
Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor!
A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt.
A Richter Gedeon és a Magyar Telekom gyengüléssel indított, majd előbbi délután összeszedte magát, utóbbi pedig enervált kísérletet tett a hétfőn felállított 1 266 forintos történelmi csúcs megdöntésére, de az utolsó tíz forint csak-csak hiányzott ehhez. A nap végén
míg a BUX 0,74 százalékkal feljebb, 80 056,08 ponton zárt.
Kedden a devizapiaci hangulatot megalapozó Trump-vámbejelentés nyomán az érintett devizák közül a kanadai dollár egy százalékot, a mexikói pesó 1,5 százalékot gyengült a zöldhasúval szemben. Az euró-dollár az 1,05-ös ellenállás szint körül keringett, de tartósan letörni nem tudta azt.
Az euró-forint jegyzése ismét visszaemelkedett a 410-es szint fölé. Ezen az alapálláson a délelőtti és a kora délutáni visszatesztelés sem változtatott, egyik leszúrás sem tudta tartósan a 410-es szint alá vinni a kurzust. Mindkettőt erőteljes felpattanás követte.
Tőzsdezáráskor az euró-forint árfolyam 411,1 közelében mozgott, egy dollárért 391,3 forintot kellett adni a bankközi devizapiacon. A forint mindkét vezető devizával szemben 0,3 százaléknyit veszített az értékéből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.