Légrádi Petra, az állami cég szóvivője lapunknak elmondta: egy adott pályázat csak akkor lesz érvényes, ha legkésőbb a pályázat benyújtásával egyidejűleg a pályázati díjat is átutalták.
Főleg falvak szerepelnek a pályázati listán, ahol az eddigi tapasztalatok szerint nem könnyű nyereségesen működtetni egy nemzeti dohányboltot. A NAV adatai szerint például a miskolci székhelyű Unió Kertváros Bt. 35 vámhatósági engedéllyel rendelkezik, a cég mintegy egymilliárd forintos forgalom mellett mégis közel 40 millió forintos veszteséggel zárt 2013-ban.
A többek között Kazincbarcikán, Ózdon és számos környező faluban tevékenykedő társaság az eredménykimutatása szerint az alacsony tőkeellátottság mellett az üzlet költségigényessége miatt fél év alatt a teljes jegyzett tőkéjét elvesztette. „A cég teljes mértékben eladósodott” – olvasható a beszámolójában. Egy személlyel egy időpontban legfeljebb öt szerződés lehet érvényben, de az Unió Kertváros Bt. 16 beltagja az elnyert koncessziót üzemeltetésre átadta a társaságnak.
Remek évet zárt viszont 2013-ban az NDN, ugyanis az eredménykimutatásából kiderült: 531 millió forint árbevétellel, 237,5 millió forint üzemi eredménnyel és 1,1 milliárd forint adózott eredményt könyvelhetett el. Pedig az első trafikok csak 2013 júniusában nyíltak meg. A cég 400 millió forint állami támogatásra is jogosult volt a működése fedezésére. A koncessziós díjakból pedig 1 milliárd 44 millió forint folyt be az állami vállalathoz. Jelenleg 497 ellátatlan település van, ebből 130 az olyan kistelepülés, ahol 100 fő alatti az állandó lakosok száma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.