Hasonló léptékű növekedés legutóbb akkor volt, amikor a Wizz Air beindította az izraeli járatait. A mostani fejlődés vélhetően az UP, az izraeli El Al légitársaság fapados részlegének köszönhető, ugyanis a nyári menetrendi időszakra több gépet állított forgalomba, napi két járatot üzemeltetnek szombat kivételével, így hetente 12 járat közlekedik Budapest és Tel Aviv-Ben Gurion repülőtér között.
Váradi János, az El Al magyarországi vezetője korábban elmondta: idén az első negyedévben 16 százalékkal több utast szállítottak az előző évihez képest, viszont az átlagos jegyárak 20 százalékkal csökkentek. Tavaly egész évben 27 százalékkal több vendégéjszakát töltöttek el izraeli utasok a magyar szállodákban, és az Izraelbe látogató magyar utasok száma 38 százalékkal emelkedett, elérte a 11 ezret. A gépeket 180 székesre rendezték be, és egyes szolgáltatásokért fizetni kell, viszont biztosítják az átszállást, központi repülőtereket használnak, és az El Al személyzete szolgálja ki a járatokat.
„Izrael a szomszédjaival vívott háborúk után érthetően nincs mindenkivel jó viszonyban. Az izraeli turisták kedvelik az utazást, szeretnek divatos helyekre utazni, érdeklődnek az idegen kultúra iránt, ezért legkedveltebb úti céljaik között Németország, Oroszország, Nagy-Britannia, Franciaország és Olaszország szerepel. A lakosság közel 72 százaléka választja Európát úti céljának” – olvasható a Magyar Turizmus Zrt. taktikai tervében.
Az utazók nagy része a világhálón keresztül foglalja le utazását, ezért egyre több utazási iroda árulja csomagjait az interneten. Izraelben nagyrészt touroperátorok vannak, amelyből a legtöbb viszonteladó, de nemcsak Magyarországot programozzák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.