A televízió a készülékeken futó iOS 7-es operációs rendszernek a felhasználók mozgását követő és az adatokat rögzítő funkcióját nevezte meg a veszély forrásaként.
A "gyakran látogatott helyek" beépített alkalmazás a tulajdonos helyzetét GPS-szel követve rögzíti azokat a helyeket, amelyeken gyakran megfordul a készülék gazdája, s azt is rögzíti, mikor és milyen gyakorisággal kerül sor a látogatásokra.
A CCTV idézte Ma Tinget, a Kínai Közbiztonsági Egyetem online biztonsági intézetének vezetőjét, aki szerint ez kifejezetten kényes adat, és 100 millió felhasználó esetén egyértelmű trendeket rajzol ki. Amennyiben ez a hatalmas adatmennyiség egy külső fél számára elérhetővé válik, az az egész ország helyzetére rálátást adhat, sőt, államtitkokat is felfedhet - hangoztatta a televíziónak Ma. A telefon akkor is rögzíti az adatokat, ha ez a funkció ki van kapcsolva - hangsúlyozta a szakértő.
Az alkalmazásról az Apple maga azt írja: az adatokat a készülékek saját felhasználásra rögzítik, és engedély nélkül nem juthatnak el az Apple-hez. Annak célja, hogy személyre szabott szolgáltatások nyújtását segítse, mint például az útvonalak tervezését - írja az Apple a funkciót ismertetve.
Az amerikai óriás nem először kerül a kínai média kritikájának középpontjába. A CCTV korábban a kínai vásárlókkal szembeni egyenlőtlen bánásmóddal vádolta a céget, amely az élesedő amerikai-kínai internetbiztonsági csatározás miatt is reflektorfényben áll.
A televízió riportjában idézte az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) titkos megfigyelési programjait leleplező Edward Snowdent, aki korábban úgy nyilatkozott, hogy az NSA lehallgatja a kínai vezetőket, s Washington az amerikai technológiai cégek segítségével szerez információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.