Az SAP 500 fővel kezdte az évet Magyarországon, de a globális trendek miatt előfordulhat, hogy a közeljövőben számottevő mértékben nő a létszám. Az egyik meghatározó tendencia a felhő alapú megoldások gyors térhódítása Európában, ami lépésre ösztönzi az SAP-t is, és Ablonczy Balázs megítélése szerint az ezen a területen várható bővítés érintheti a hazai tevékenységet. Emellett az európai cégek számára biztosított szoftvertámogatás jelentős létszámnövelést hozhat Magyarországon is, akár többszáz fővel is emelkedhet az SAP-nál dolgozók száma a következő időszakban. „Persze azért, hogy itt valósuljanak meg ezek a fejlesztések még keményen meg kell dolgoznia a hazai menedzsmentnek” - tette hozzá Ablonczy Balázs.
A jelenlegi partnerhálózattal elégedett az SAP magyarországi vezetője, ám ezen a területen is szeretnének fejlődni, főként az új, innovatív megoldásokhoz keresnek további cégeket, amelyekkel együttműködhetnek az értékesítésben. Ilyen szegmensek a felhő alapú megoldások, az SAP saját, beszerzésekhez használható piactér rendszere, vagy éppen a valós idejű adatelemzést és –monitorozást lehetővé tevő HANA technológia.
„A piaci tapasztalatok és a nemzetközi, valamint hazai kutatások is azt mutatják, hogy a cégvezetők egyszerűsítést kívánnak” – mutatott rá az SAP Hungary ügyvezető igazgatója. Olyan informatikai fejlesztéseket akarnak megvalósítani, amelyek egyszerűsíti és átláthatóvá teszi az üzleti folyamataikat, ráadásul gyorsan bevezethetők a vállaltnál. „Ez általában azt jelenti, hogy az egyedi fejlesztések helyett a valamilyen szinten már szabványosult megoldások felé fordulnak az it-beruházások során az üzleti felhasználók. Ebből az igényből adódik az is, hogy az elmúlt időszakban nagyon megnőtt a kereslet a felhő alapú rendszerek iránt. Az SAP globálisan az első félévben 40 százalékkal növelte a felhő technológiákból származó bevételét az egy évvel korábbihoz képest, és az idén már euróban kifejezve milliárdos tételt jelent majd ez a szegmens” – véli Ablonczy Balázs. Az SAP Hungary tevékenysége három részre osztható, a magyar piac kiszolgálása mellett szoftverfejlesztési feladatokat is végeznek, illetve különböző szintű gyártói támogatást végeznek Magyarországra és német nyelvterületre a hazai központból.
Emelkedő árbevétel
A második negyedévben 4,15 milliárd eurós bevételt ért el az SAP, ez két százalékos növekedést jelentett az egy évvel korábbihoz képest. A társaság forgalmából közel 3,5 milliárd eurót a szoftverértékesítés és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatások tettek ki. Az április-júniusi időszakban 241 millió eurós bevételt hoztak a felhő alapú megoldások, ez 52 százalékkal volt több, mint egy évvel korábban, így a vállalat megnövelte eredményvárakozásait a felhő üzletága kapcsán. A szoftvereknél és kapcsolódó szolgáltatásoknál 6-8 százalékos teljes évi emelkedést vár az SAP a tavalyi 14,03 milliárd euróhoz képest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.