Az eljárást 2008-ban engedékenységi kérelem nyomán indította a GVH a hagyományos színes televíziókban és a számítógépes monitorokban használt képcsövek gyártói közötti – 1997. január 1. és 2004. április 30. között megvalósuló – feltételezett kartell vizsgálatára.
A Hivatal vizsgálta azt is, hogy a vállalkozások magatartása kiterjedhetett-e az árak, az értékesítési mennyiségek, a kereslet és a kapacitáskihasználás vonatkozásában érzékeny piaci információk cseréjére, valamint az árak rögzítésére, beleértve a fogyasztónként és földrajzi szempontok alapján történő ármeghatározást, továbbá a piaci részesedések, a fogyasztók és az értékesítési mennyiségek felosztását, a kibocsátás korlátozását és a termelés és kapacitás koordinációját és csökkentését. Az eljárás megindítását követően még két további vállalkozás nyújtott be engedékenységi kérelmet. Mivel az Európai Bizottság is folytatott eljárást hasonló tárgyban, a magyar vizsgálat csak a Magyarország EU-csatlakozása előtti időszakra és csak a magyarországi hatásokra vonatkozóan folyt.
A GVH részére az engedékenységi kérelmezők számos, Európában illetve Ázsiában folytatott megbeszélésre vonatkozó irati bizonyítékot (döntően a találkozókról készült jelentéseket, feljegyzéseket, továbbá naptárbejegyzéseket, utazást igazoló dokumentumokat) bocsátottak rendelkezésre, melyek feldolgozása rendkívül időigényes volt, részben ez okozta az eljárás elhúzódását. A bizonyítékok és az engedékenységi kérelmezők leírása alapján megállapítható volt, hogy a gyártók rendszeres két- és többoldalú megbeszéléseiken egyeztettek egymással a televízióképcsövek áráról, az áremelések mértékéről, a piacok illetve egyes vevők felosztásáról, a kibocsátás korlátozásáról, és ezekhez kapcsolódó információcserét is folytattak - indokolt a GVH. A találkozók közül ugyanakkor a GVH csak azokat tudta figyelembe venni, amelyek bizonyíthatóan az európai piacokra – és annak részeként Magyarországra – vonatkoztak, mivel a GVH joghatósága csak a magyar piacra is hatást gyakorló magatartások vizsgálatára terjed ki.
A GVH a fentiek alapján megállapította, hogy a vállalkozások versenykorlátozó magatartásukkal egységes, folyamatos és komplex jogsértést követtek el, mellyel a résztvevők célja profitabilitásuk fenntartása, növelése, illetve az árverseny korlátozása és kizárása volt.
A GVH a Technicolor SA-ra 303 millió forint bírságot szabott ki, a Samsung SDI-vel szemben a vállalkozás által benyújtott engedékenységi kérelemre tekintettel a bírság kiszabását mellőzte; az LG Philips Displays Holding B.V.-vel szemben a bírság kiszabását mellőzte, mert a vállalkozás nettó árbevételére vonatkozó információ hiányában nem volt bírságolható.
A GVH a színes monitorcsövekkel kapcsolatos magatartás tárgyában valamennyi vizsgált vállalkozással szemben bizonyítottság hiányában – különös tekintettel a magatartás elkövetése óta eltelt időre – megszüntette az eljárást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.