Az idei év a phablet, vagyis a majdnem tablet méretű telefonok éve lehet az iparági elemzők és a gyártók által bemutatott új modellek száma szerint egyaránt. Miközben a táblagép eladások kissé csökkentek, addig a nagyobb, 5,5-7 hüvelyk közötti képátlójú mobilok iránt nő a kereslet. Az IDC elemzői idén 175 millió phablet eladását valószínűsítik és úgy látják, a következő öt évben átlag 60 százalékkal növekedhet a "tepsi" telefonok eladása, míg a kisebb okosmobiloké csak 6 százalékkal.
A berlini IFA-n a Samsung máris igazolni látszik a prognózist: a koreai cég bemutatta az 5,7 hüvelykes kijelzővel szerelt Galaxy Note 4-et. Elég egyetlen pillantást vetni a fémházas, elegáns készülékre, hogy lássuk, a Samsung ezúttal egyértelművé akarja tenni, hogy prémium mobilról van szó. A gyártó láthatóan az Apple jövő hétre tervezett iPhone bejelentését akarta megelőzni, az anyaghasználat javítása mellett nagy feltűnést keltett az éleken legörbülő kijelzővel ellátott Note Edge. A képernyő oldalra hajló részén ikonokat vagy értesítéseket is elhelyezhetünk, a további lehetőségek kihasználása az app-készítőkön múlik, hiszen a forráskód elérhető.
Jönnek a karra szerelhető okosok
A koreai gyártó emellett bemutatta új okosóráját, amely már önálló SIM foglalattal rendelkezik, így nem kell folyamatos kapcsolatban lennie a telefonunkkal. Ennél is nagyobbat szólt az Oculusszal közösen kifejlesztett virtuális valóságra épülő szemüveg, a Gear VR, amelyet összekapcsolhatunk a Note 4-gyel, ezzel megjelent a piacon az első, okostelefonnal integrálható, tömeges használatra tervezett VR készülék.
A bemutatókból látszik, hogy a Samsung felpörgette a mobileszköz gyártást és ezúttal meg akarja előzni a legnagyobb riválisokat, elsősorban az Apple-t.
Nagy kijelzők és hordható okosságok – így foglalható össze a Sony eddig bemutatott termékpalettája. A japán gyártó bemutatott egy hatalmas, 75 hüvelykes, 4K képes televíziót és egy sor HD hangzást biztosító fejhallgatót, újdonságként viszont inkább az Action Cam névre hallgató, hordható kamera mondható. A Sony egyértelműen a GoPro piacából szeretne kihasítani egy darabot. És ha már a hordható kütyüknél tartunk: a Sony a Smartband Torque és a Smartwatch 3 modelleket is bemutatta. Előbbi a sportos életet kedvelők számára tervezett karperec, amit a Sony hívásfogadási képességgel is megfejelt, utóbbi pedig klasszikusabb értelemben vett okosóra. A Sony az IFA-n mutatta be a világ első, 12800 ISO-ra képes kamerával szerelt okostelefonját, az Xperia Z3-at, ami ráadásul vízálló és Playstation távirányítóként is használható.
Szelfizésre kitalált telefonok
Már hivatalosan is a selfie áll a Nokia és a HTC figyelmének középpontjában. A Nokia a Lumia 730 és 735-ös modelleket hozta el az IFA-ra. Chris Weber, a Microsoft értékesítési igazgatója azzal demonstráció gyanánt lemásolta az Oscar gálán Ellen Degeneres által készített csoportos selfie-t, megmutatva, mennyivel jobb a mélységélesség az 5 megapixeles frontkamerával szerelt telefonnal.
Az ötlet jónak tűnhet, csakhogy a rivális HTC nem sokkal azelőtt mutatta be a Desire 820-at, aminek a frontkamerája erősebb (8 megapixel), mint a Nokia főkamerája, igaz az erősebb hardver mellé magasabb ár is társul. A selfie őrület mértékét jelzi, hogy a HTC Photo Booth néven készített egy fotón látható bőrtónus korrigálására szolgáló szoftvert, míg a Nokia Selfies appja a képek manipulálása mellett segít abban, hogy a kép közepére irányozzuk az arcunkat szelfizés közben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.