A beolvadásról még júniusban döntött az MPVI Zrt. 100 százalékos tulajdonosa, a Magyar Posta közgyűlése.
Az MPVI 2012 márciusában azzal a céllal alakult, hogy negyedik - közvetett állami tulajdonban lévő - mobilszolgáltatóként a piacra lépjen. Tényleges működést azonban soha nem folytatott, mivel nem vehette birtokba a 2012. januári frekvencia-árverésen elnyert frekvenciákat, a tender eredményét ugyanis egy bírói ítélet hatályon kívül helyezte.
A tenderen a Magyar Posta, az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. és az MFB Invest Zrt. alkotta konzorcium indult - a három, már piacon lévő (inkumbens) mobilszolgáltató mellett - és nyert frekvencia-használati jogosultságot. A konzorciumot alkotó három állami cég alapította meg az MPVI Zrt.-t, amelyben a postának eredetileg 10 százalék, az MVM-nek 45 százalék, az MFB Investnek szintén 45 százalék részesedése volt. Az alapításkori 500 millió forintos jegyzett tőkét néhány hónap múlva 14,6 milliárd forintra emelték a tulajdonosok.
A frekvenciatender eredményét az inkumbens szolgáltatók bíróságon megtámadták, a jogi procedúra több mint egy évig húzódott. A Kúria végül a 2013. február 26-án hozott döntésével helybenhagyta a Fővárosi Törvényszék ítéletét és ezzel hatályon kívül helyezte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak (NMHH) az árverésen hozott határozatait. Az ítélet értelmében az MPVI jogszerűtlenül nyerte el a jogot a hálózat kiépítésére, továbbá a másik három mobilszolgáltató is jogszerűtlenül szerzett újabb frekvenciablokkokat.
Az MPVI az ítélet kézhezvételét követően döntött a működési költségek csökkentéséről, beleértve a létszámcsökkentést is. Később az MPVI alaptőkéjét 1,4 milliárd forintra szállították le, a Magyar Posta pedig a cég egyszemélyes tulajdonosa lett.
A 2013. december 31-i kimutatás szerint az MPVI Zrt. a 2013-as évet egymilliárd forint mérleg szerinti veszteséggel zárta.
Az NMHH 2014. május 22-én új frekvencia-pályázatot írt ki, amelynek eredményét szeptember 29-én hirdették ki. A 800 és 2600 megahertzes (MHz) új frekvenciasávok, valamint a 900 MHz-es, az 1800 MHz-es és a 26 gigahertzes (GHz) sávokból még rendelkezésre álló, eddig nem használt blokkok hasznosítására négyen pályáztak, közöttük már nem volt állami induló.
A pályázók közül a Digi Távközlési és Szolgáltató Kft. új mobilhálózat kiépítését kezdi meg, ami várhatóan egy-másfél évet vesz igénybe, míg a másik három szolgáltató, a Magyar Telekom, a Telenor Magyarország és a Vodafone Magyarország frekvenciablokkjai jelentősen bővülnek az elnyert frekvenciacsomagokkal.
Állami cég nyerte meg ugyanakkor a 450 MHz-es frekvenciára 2013. december 6-án kiírt pályázatot, az idén március 12-én kihirdetett nyertes egyedüli indulóként az MVM NET Távközlési Szolgáltató Zrt., az MVM-csoport tagja lett. E sávban az MVM NET elsődlegesen kormányzati célokat támogató rendszert üzemeltethet, a kiépülő adatátviteli infrastruktúra a digitális közszolgáltatások fejlesztését célozza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.