A Motorola márka, a Motorola innovatív okostelefon portfóliójának – Moto X, Moto G, Moto E és DROIDTM sorozatai –, valamint a tervezett Motorola termékek akvizíciója a világ harmadik legnagyobb okostelefon-gyártójává pozícionálja a Lenovo-t.
A Lenovo teljes tulajdonú leányvállalatként fogja működtetni a Motorola-t, amelynek székhelye Chicago-ban marad. Az ügylet lezárásával a Lenovo egy új portfólióval rendelkező vállalattal bővül, amely világszerte közel 3500 munkavállalót alkalmaz – ebből kb. 2800 az Egyesült Államokban dolgozik –, akik a Motorola kiemelkedő eszközeinek tervezésével, eladásával és “Ma egy történelmi jelentőségű mérföldkőhöz ért a Lenovo és a Motorola – együtt készek állunk a versenyre, a növekedésre, a globális okostelefon-piac meghódítására. A 3. számú pozíció megerősítésével igazi kihívói leszünk a két legnagyobb okostelefon-gyártónak, azt kínálva a vásárlóknak, amire szükségük van – választékot, versenyképes termékeket és az innováció új hullámát,” mondta Yang Yuanqing, a Lenovo elnöke és vezérigazgatója.
“Ez a partnerség mindig is tökéletesen működött. A Lenovo világos stratégiával, globális elterjedtséggel és bizonyított működési kiválósággal rendelkezik. A Motorola az Egyesült Államokban és más fejlett piacokon lévő erős jelenléttel, a mobilszolgáltatókkal kialakított kiváló kapcsolatokkal, egy ikonikus márkával, egy erős IP portfólióval és egy hihetetlenül tehetséges csapattal járul hozzá a szövetséghez. Ez egy nyerő kombináció.”
“A Motorola nagyon jó kezekben van a Lenovo-nál, amely mindent megtesz a kiváló minőségű eszközök készítése érdekében,” mondta Larry Page, a Google Liu Jun, a Lenovo ügyvezető alelnöke és a Lenovo Mobile Business Group elnöke lett a Motorola Igazgatótanácsának elnöke. Rick Osterloh, a Motorola veteránja marad a Motorola elnöke és ügyvezető igazgatója.
“A Motorola már erős jelenlétet épített ki a piacon, és a legfrissebb eredmények azt mutatják, hogy a vásárlók érdeklődéssel fogadják tetszetős termékeit, amelyek kiemelkednek dizájnjukkal és egyszerű kezelhetőségükkel,” mondta Liu Jun, a Lenovo Mobile Business Group elnöke. Vállalataink egymást kiegészítő erősségeinek köszönhetően várhatóan több mint 100 millió mobil eszközt – okostelefonokat és tableteket – fogunk eladni az idén, kihasználva a Lenovo márka vezető piaci pozícióját Kínában, mindkettőnk jelentős momentumát a fejlődő piacokon, valamint a Motorola erős jelenlétét a fejlett országokban, köztük
A Motorola erős momentummal rendelkezik a piacon rendkívül sikeres termékbevezetéseinek és úttörő jellegű innovációinak köszönhetően, melyek révén stabil növekedést mutat. Az okostelefonok mellett a Moto 360 is felkeltette a vásárlók érdeklődését, olyan vállalattá téve a Motorolát, amely tevékenységét kiterjeszti az új típusú mobil eszközök területére. A Lenovo tervei szerint a Motorola üzletág 4-6 negyedéven belül válik nyereségessé.
A Google megtartja a Motorola Mobility szabadalmi portfóliójának nagyobbik részét, míg a Motorola jogosultságot kap eme gazdag portfólió és más szellemi tulajdon használatához. A Motorola megtart több mint 2,000 szabadalmat, számos szabadalmi keresztlicencelési megállapodást, a Motorola Mobility márkát. A vételár hozzávetőlegesen 2,91 milliárd dollár (zárás utáni kiigazításokkal módosulhat), amelyből 660 millió dollárt készpénzzel fizettek ki, továbbá 519,107,215 darab, újonnan kibocsátott, 750 millió dollár összértékű, a forgalomban lévő értékpapírok 4,7 százalékát képviselő Lenovo részvényt adtak át záráskor a Google-nak. A fennmaradó 1,5 milliárd dollárt hároméves kötelezvény (promissory note) formájában fizetik meg. Egy megközelítőleg 228 millió dolláros készpénz kompenzációt fizetett a Lenovo a Google-nak a Motorola által a zárás időpontjában birtokolt készpénz és működő tőke állomány után.
A tranzakció kielégíti az összes szabályozási követelményt és a szokásos zárási feltételeket, továbbá megkapta a versenyhatóságok jóváhagyását az Egyesült Államokban, Kínában, az EU-ban, Brazíliában és Mexikóban és a Committee on Foreign Investment az USA-ban (CFIUS) által. Ez az ötödik alkalom 2005 óta, hogy a Committee on Foreign Investment in the United States (CFIUS) jóváhagyta egy amerikai vállalat Lenovo általi megvásárlását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.