Az ügylet keretében a francia állam 20 százalékos részesedést vásárol a ma még a forgalma 70 százalékát az energetikában lebonyolító Alstomban – ezt a csoport fő részvényesétől, a családi tulajdonban levő Bouygues holdingtól veszi meg. (Ez utóbbi 2006-ban, Nicolas Sarkozy akkori francia elnök nyomására szerzett 29 százalékos részesedést a bajban levő Alstomban; akkor az volt a terv, hogy a nukleáris iparban érdekelt Arevával hoznak létre egy óriásvállalatot, ebből azonban nem lett semmi, ezért a Bouygues már jó ideje megválna az összes Alstom-részvényétől.)
A jövőben a vasút- és járműiparra fokuszáló Alstom – a TGV-vonatok gyártója – december 19-én viszi a GE-szerződést részvényesi közgyűlése elé; az elnök-vezérigazgató Patrick Kron a MarketWatchnak azt mondta, hogy az ügylettel megszabadulnak a csoport 3,9 milliárd eurós adósságterhétől, és kisebb vetélytársak felvásárlására is lesz pénzük.
Az Alstom energetikai részlegéért a Siemens és a Mitsubishi Heavy Industries is küzdött, a francia kormány részvételével zajló tárgyalásokon a GE a győzelem fejében azt is vállalta, hogy három 50-50 százalékos vegyesvállalatot hoz létre az Alstommal. Párizs emellett vétójogot élvez majd bizonyos döntésekben és a francia államé lesz a nukleáris fejlesztések szellemi tulajdona is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.