A négy társaság peren kívüli megállapodást kötött az összesen 64 000 munkavállalót képviselő jogászokkal, elkerülve így a további jogi procedúrát; az egyezséget még az ügyben eljáró bírónak is jóvá kell hagynia.
A vádak szerint az érintett vállalkozások összefogtak annak érdekében, hogy alacsonyan tartsák a béreket, így például megállapodtak abban, hogy nem próbálnak egymástól elcsábítani mérnököket. A megegyezés részletei nem ismertek, de a négy technológiai cégnek valószínűleg jelentős kiadással kell majd számolnia. Egy korábbi, 324,5 millió dolláros egyezséget már visszautasítottak az érintettek - egy régebbi, hasonló ügy alapján a bíró szerint mintegy 380 millió dollárt kellene fizetniük az érintett társaságoknak. A megegyezés nélkül április 10-én lett volna az első tárgyalás az ügyben, és ha bebizonyosodott volna, hogy a négy cég összefogott a bérek korlátozása érdekében, akár 9 milliárd dollár is lehetett volna a bírság.
Az ügy évtizedes múltra tekint vissza, és többek között Steve Jobs és Eric Schmidt, illetve Sergey Brin (a Google korábbi vezérigazgatója és társalapítója) közötti e-mailek is szerepeltek a bizonyítékok között. A cégek azzal érvelnek, hogy a megállapodás idején, vagyis 2005 és 2009 között az egyezség ellenére is nőttek a bérek, és 2010-ben az amerikai hatóságok előtt vállalták, hogy véget vetnek a megállapodásnak.
Bár a technológiai szektorban elérhető fizetésekről általában azt gondolják, hogy a legmagasabbak közé tartoznak, a Forbes egy tavaly nyári összeállításában a tíz legjobban fizető amerikai állás között nem szerepelt az ágazatba tartozó szakma. A listát az egészségügy uralja, a sebészek átlagos éves keresete például valamivel 233 ezer dollár fölött van, míg a pszichiáterek 179 ezer dolláros fizetésre számíthatnak. A munkatársaikat legjobban megbecsülő technológiai cégek közé tartozik a Google: egy év elején készült összesítés szerint a keresőóriást működtető vállalatnál valamivel 146 ezer dollár fölött van az átlagos éves bér, míg a Facebooknál ez 131,6 ezer dollár. A mostani megállapodásban is érintett Adobe alkalmazottai pedig átlagosan 123 ezer dollárt visznek haza egy évben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.