A múlt évben indult vizsgálat eredményei alapján az amerikai társaság vétett a kínai trösztellenes jogszabályok ellen, irreálisan magas árakat kérve a távol-keleti ország gyártóitól szabadalmai licenceiért.
A cég a kínai hatóságokkal létrejött megállapodás szerint 975 millió dolláros büntetést fizet, illetve lemond a további jogi eljárás lehetőségéről. Emellett jelentősen átalakítja kínai üzletpolitikáját is, amelynek köszönhetően ottani partnerei lényegesen olcsóbban juthatnak majd hozzá technológiájához. A társaság vállalta azt is, hogy szaktudással, illetve anyagi támogatással is részt vesz abban a programban, amelynek célja a kínai okostelefon-ipar felfuttatása.
A Qualcomm a tavaly szeptember végén zárult üzleti évében 26,5 milliárd dolláros bevétel mellett közel 8 milliárd dolláros adózott eredményről számolt be, ráadásul az okosmobilok iránti nagy keresletnek köszönhetően az idén is további fejlődésre számíthat, így valószínűleg a bírság nem jár majd hosszú távú következményekkel. Az amerikai vállalat egyébként nem csak Kínában vétett a versenyszabályok ellen, 2009 júliusában a dél-koreai hatóságok 207 millió dolláros büntetést szabtak ki a cégre a nem megfelelő üzleti gyakorlata miatt.
Bár a 2015-ös üzleti év eredményeit negatívan befolyásolja a mostani bírság, a Qualcomm ügye rendeződésével viszonylag kiszámítható üzleti környezetben reménykedhet a világ legnagyobb okostelefon-piacának számító Kínában. Erre szüksége is van a vállalatnak, mivel jelentős vetélytársak fordítanak egyre nagyobb figyelmet erre a területre. A Samsung sokmilliárd dolláros beruházásokkal erősíti chipgyártó-részlegét a következő években, és az Intel stratégiájában is fontos szerep jut a mobilpiacnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.