Tavaly összesen 19661 munkabaleset történt az országban, ez a szám utoljára 2010-ben volt magasabb – idézi a Nemzetgazdasági Minisztérium munkafelügyeleti főosztályának jelentését a Magyar Nemzet. Halállal 69 baleset végződött 2014-ben, míg 2005-ben 125-en veszették életüket a munkahelyükön.
A legtöbb baleset a fővárosban (3158), a legkevesebb Zala megyében (315) történt. Ezernél több szerencsétlenséget számoltak Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér és Győr-Moson-Sopron megyében.
A baleset többsége egy-két hetes betegszabadságot tett szükségessé, de meglepően sok, több mint 3000 esetben kellett egy-három hónapos kényszerpihenőre mennie a munkavállalónak.
A statisztikából az is kiderült, hogy a kisvállalatok dolgozói vannak a legnagyobb veszélyben, a 10 és 250 főt foglalkoztat vállalatoknál történt a balesetek több mint fele, és a halálos tragédiák is többnyire a kicsiknél történnek.
A legveszélyesebb terület a gépipar, de az építőiparban történik a legtöbb haláleset, tavaly összesen 18.
Tolnay Tibor, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnöke a lap kérdéseire válaszolva kifejtette: a magasépítészet a legveszélyesebb, a munkavédelmi oktatás pedig nem elég, mert az emberi felelőtlenséggel is számolni kell. Tolnay elmondása szerint főleg a kis cégek spórolnak a munkavédelmen, ráadásul náluk a szociális juttatásokkal is baj van, ezért sem meglepő, hogy a balesetekben főleg őket érintettek. Ha viszont bekövetkezik a tragédia, egy kisvállalkozást egyetlen eset is teljesen tönkretehet anyagilag.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.