Ezek a logisztikai specializációs hallgatók összesen több mint másfél év szakmai tapasztalatot szerezhetnek tanulmányaik során az elektronikai, technológiai fejlesztő- és szolgáltató vállalatánál. Hetedik féléves kötelező szakmai gyakorlatukat is a cégsoport autóelektronikai divíziójának legnagyobb gyártóközpontjában, a hatvani üzemben végzik majd. Ez alatt megismerkednek a Bosch logisztikai rendszerével és beszerzési csatornáival, a beszállítói vállalatirányítási feladatokkal, a raktárgazdálkodással, az SAP rendszerek működtetésével és részt vállalnak a reklamációmenedzsmentben és a lean logisztikában is. Teljesítményüket a vállalat szakemberei értékelik és egyes főiskolai tantárgyak követelményeinek is a cégnél tanultak, tapasztaltak alapján kell majd eleget tenniük. A hallgatók gyakorlati képzésük teljes idejére munkadíjat kapnak.
A megállapodás kapcsán Szemlér Tamás, a BGF Külkereskedelmi karának dékánja hangsúlyozta, hogy a munkaadók előnyben részesítik azokat a pályakezdőket, akik már tanulmányaik alatt szakmai gyakorlatra tesznek szert. Volker Schilling, a hatvani Robert Bosch Elektronika Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója elmondta, hogy az együttműködésben azt használják ki, hogy a főiskolának az elméleti oktatás, míg a vállalatnak a szakismeretek gyakorlati alkalmazása terén van tapasztalata. A felsőoktatás duális képzésében résztvevő hallgatóknak a főiskolával együttműködve erős elméleti, és alkalmazható gyakorlati tudást adnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.