A mostani befektetési körben ugyanis 578 millió dollárnyi tőkét akarnak összegyűjteni, vagyis még 211 millió dollárra számítanak a közeljövőben. A 2009-ben alapított vállalkozás piaci értéke már most is 11 milliárd dollár, vagyis a világ legértékesebb startup-jai közé tartozik. A Pinterest befektetői között kockázati tőkecégek, mint az Andreessen Horowitz és a Bessemer Venture Partners mellett technológiai társaság is található, az e-kereskedelmi szegmensben érdekelt japán Rakuten. A friss tőkéből a képmegosztó szolgáltatás nemzetközi terjeszkedését finanszíroznák, bár a szolgáltatás látogatóinak 40 százaléka tavaly már az Egyesült Államokon kívülről érkezett. A Pinterest hirdetésekből tesz szert bevételre, és a befektetők a jelek szerint bíznak abban, hogy komoly jövő áll a vállalkozás előtt, amelynek piaci értéke kevesebb mint egy éve még csak ötmilliárd dollár volt, most pedig már 11 milliárd dollár.
A komoly növekedési potenciállal rendelkező technológiai cégek közül a legsikeresebbeknek nem jelent gondot a tőkebevonás, a múlt héten a Bloomberg arról számolt be, hogy a Snapchat kétszázmillió dolláros befektetést kap a kínai e-kereskedelmi társaságtól, az Alibabától. A tranzakciónak köszönhetően a társaság piaci értéke eléri a 15 milliárd dollárt. A főként tinédzserek és fiatal felnőttek körében rendkívül népszerű, a megtekintésük után eltűnő üzeneteiről ismert szolgáltatás ráadásul további tőkére is számíthat. A Techcrunch úgy tudja, hogy a szaúdi Alwaleed Bin Talal herceg befektetési cége is érdeklődik a lehetőség iránt. A Snapchat ugyanis a további fejlesztések és terjeszkedés megalapozására félmilliárd dollárnyi tőkét szeretne összegyűjteni a közeljövőben. A befektetők kedvenc célpontja a múlt évben a Uber volt a startupok közül, ami csak tavaly mintegy négymilliárd dollárnyi tőkét kapott. A mobilalkalmazásra épülő taxiszolgáltatást működtető cég januárban újabb 1,6 milliárd dollárhoz jutott, amivel piaci értéke 41,2 milliárd dollárra nőtt, így a legértékesebb startuppá vált a világon.
A Digi-Capital tanácsadó társaság elemzése szerint kiugróan jó évet zártak tavaly a mobilalkalmazásokra épülő szolgáltatásokat működtető induló technológiai cégek. A vállalkozások 32 milliárd dollárnyi befektetést kaptak 2014-ben úgy, hogy igazából az év végére pörgött fel a piac. Az utolsó három hónapban 12 milliárd dollárnyi tőke érkezett ezekhez a cégekhez, ami 2,5-szerese volt az egy évvel korábbinak. A befektetők a legtöbb pénzt a kereskedelmi szektorban használható mobilalkalmazásokat kifejlesztő és üzemeltető vállalkozásokra szánták a múlt évben, összesen 8,4 milliárd dollárt. Az utazáshoz, közlekedéshez kapcsolódó applikációk létrehozói világszinten 6,8 milliárd dollárral gyarapodtak, míg a közösségi szolgáltatásokhoz köthető megoldásokat fejlesztők 2,3 milliárd dollárral.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.