Az Elmű közgyűlése részvényenként 1200, az Émászé 900 forint osztalék kifizetéséről döntött. Mindkét cégnél lényegesen alacsonyabb az idei osztalék a tavalyinál.
A legnagyobb cégek közül a Mol azt közölte, hogy az idén 50 milliárd forintot fordít osztalékfizetésre, míg tavaly a szokásos osztalékot egyszeri rendkívüli kifizetéssel is megtoldva összesen 60 milliárdot osztott szét. A teljes részvényszám alapján az idén 478 forint jut egy részvényre, azonban ennél többre, 485 forint körüli összegre számíthatnak a tulajdonosok, mivel a társaság a saját részvényekre eső részt is felosztja a többi részvényes között.
Az OTP igazgatósága részvényenként 145 forintos osztalékra tett javaslatot, hasonlóan a tavalyihoz. A saját részvényekre jutó részt itt is szétosztják, vagyis a ténylegesen kifizetendő összeg néhány forinttal magasabb lesz.
A Richter az idén 33 forint osztalékot tervez kifizetni, míg tavaly 57 forintot kaptak a részvényesei. A gyógyszergyártó vállalat osztalékpolitikája évek óta változatlan: a nemzetközi számviteli szabályok (IFRS) szerinti adózott eredményének a 25 százalékát fordítja osztalékfizetésre.
A Magyar Telekom igazgatóságának javaslata is ismert: a telekommunikációs szolgáltató társaság az idén sem tervez osztalékot fizetni, ahogy a múlt évben sem fizetett.
Az ANY Biztonsági Nyomda részvényesei viszont az idén magasabb osztalékot kaphatnak a tavalyinál, az igazgatóság részvényenként 71 forintos osztalékra tett javaslatot, míg tavaly 57 forintot fizetett a cég.
A Graphisoft Park 60 forint osztalékot tervez kifizetni az idén a tavalyi 90 forint után.
Osztalékot fizet a tőzsdén tavaly novemberben debütált Norbi Update is, a társaság a teljes tavalyi adózott eredményét osztalékfizetésre fordítja, így 26,44 forint jut egy részvényre.
A hagyományosan osztalékfizetőnek számító Zwack Unicum az eltérő üzleti éve miatt később, várhatóan júniusban tartja a közgyűlését.
Tavaly a TVK is fizetett osztalékot, részvényenként 255 forintot kaptak a tulajdonosok. Mivel az idén márciusban a társaság részvényeinek 100 százalékát megszerezte a Mol nyilvános vételi ajánlattal, a TVK-részvényeket március 31-én kivezették a tőzsdéről.
Szintén fizetett osztalékot tavaly a Freesoft, amely azóta 4iG-re változtatta a nevét, a társaság 2014-es eredménye azonban az igazgatóság javaslatára eredménytartalékba kerül, így az idén nem részesülnek osztalékban a részvényesek.
A többi vállalat, ahogy tavaly, várhatóan az idén sem tervez osztalékot fizetni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.