Az Abigail Galéria árverés helyett értékesítéses tárlatot rendez ezen a tavaszon a geometrikus absztrakció magyar művelőjének, Nem’s Judith-nak munkáiból. A Térkísérletek című kiállítás május 19-én nyílik.
Nem’s Judith az 1990-es évek elején telepedett le Párizsban, szoros kapcsolatot ápolt ott élő magyar származású alkotókkal.
Az Abigail Galéria Próféták hazatérnek sorozatában rendszeresen külföldön befutott magyar származású alkotókat mutat be a hazai közönségnek, műveikből árverez is, sok festmény került haza köz- és magángyűjteményekbe a közvetítésével. Az utóbbi időben az Abigail egyik fő profiljává nőtte ki magát a geometrikus absztrakció képviselete a magyar műkereskedelemben. Nem’s Judith személye a galéria e két vonalát egyesíti, és miután itthon ennek a műfajnak a beágyazottsága kevésbé erőteljes, nem árverést, hanem értékesítéssel egybekötött tárlatot szervezett.
A kiállítás Nem’s 1993 és 2013 közötti időszakából válogat. Az alkotó először a Mail art mozgalomhoz csatlakozott, majd a Livres-objets műfajhoz fordult. A sokszorosított grafika terén többféle technikával foglalkozott (elektro-grafika, computer-grafika, szitanyomat). Kollázsai, régi kaptafára applikált munkái vagy különleges papírművei – ahol a hordozóra ragasztott festett papírcédulák reliefszerű, vibráló, színdús hatást eredményeznek – korlátozott számú képalkotó elemek és színek meghatározott elegyét variálják.
A most kiállított művek közös pontja a térrel való kísérletezés.
Nem’s Judith művészeti tevékenysége mellett markáns művészetszervező tevékenységet folytatott, nemzetközi kiállítások, biennálék szervezésében vett részt és életműve szorosan kapcsolódik a világhírű MADI-mozgalomhoz. 1993 és 2000 között Joseph Kadar mellett több művészeti folyóirat társszerkesztője volt Párizsban.
2006-ban a budapesti Light and Loft galéria, illetve a zürichi La Ligne galéria rendezett egyéni kiállítást műveiből, 2010-ben totemjeinek különleges világa a veszprémi Vass-gyűjteményben volt látható. Vass egyébiránt a legnagyobb hazai gyűjtője, de Magyar Nemzeti Galéria és a budapesti Kassák Múzem is őriz tőle képeket. A kiállítás június 27-ig tekinthető meg.
Sokszínű kínálat a Biksadynál
A Biksady Galéria következő árverését május 19–21-én tartja. A beadott tételek zöme Magyarországról származik, de külföldről is jöttek tételek. A grafikai munkák közt sokféle műfaj megtalálható a francia litográgfiáktól Vadász Endre, Szabó Vladimír rézkarcain át Mednyánszky rajzokig. A szecessziós külföldi plakátok ára 90 ezertől 340 ezer forintig terjed. Műtárgyak közt ezüst asztalnemű, herendi dísztányérokból egy kisebb kollekció, Gorka kerámiák mellett keleti tárgyak és ikonok is előfordulnak. A legmagasabbról, 85 ezer forintról egy szerb üvegikon indul. Egy német vasútmodell gyűjteményt 95 ezer forintért kínálnak. A festmények közt Vörös Géza csendélete 2,8 milliós kikiáltási áron, a neves műgyűjtő, László Károly gyűjteményéből való, akinek az örökségét a galéria tulajdonosai kezelik. Márffy Ödön 1927-es Merengő női portréja 3,4 millióról indul, egyszer már szerepelt árverésen, a Nagyházi Galéria első aukcióján, és szintén a László Károly gyűjtemény darabja. Az 1979-ben Budapesten született, de 2003-ban Izraelben, majd onnan 2010-ben az Egyesült Államokba költözött Shoshana Kertész fest, ír, és fotózik is. Híres nőket ábrázoló portrésorozatából most Ország Lili és Kaffka Margit képmása vásárolható meg, 100–100 ezer forintért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.