Nemrégiben a kínai hatóságok azzal vádolták meg a Siemens-t, hogy egészségügyi eszközök beszerzését szponzorálta cserébe azért, hogy utána a vállalat drága laboratóriumi-kémiai reagenseit vásárolják meg azokhoz. - számol be honlapján a vs.hu.
A Reuters nem tudta kideríteni, hogy a Siemens tagadja-e a vádakat, illetve hogy indult-e eljárás bárki ellen. A cég egyik szóvivője csak annyit mondott, hogy nincs tudomása az ügyről. A hírt egyelőre a kínai hatóságok sem kommentálták.
Kínában is tilos olyan támogatást elfogadni, amely később befolyásolja a beszerzést, illetve gátolja a tisztességes versenyt, ugyanakkor ez a gyakorlat mégis meglehetősen elterjedt az egészségügyben.
Nem példa nélkül való a német nagyvállalat megbüntetése. A Siemens ellenőrzését - amely tavaly zajlott a cég ellen, és csaknem ezer kórházat érintett -, egy nagyobb gyógyszeripari vizsgálat előzte meg. Akkor a Glaxo-t büntették meg, félmilliárd dollárra, szintén vesztegetésért.
A Siemens - nem csak az egészségügyi ágazata - 2014-ben hétmilliárd dolláros forgalmat bonyolított le Kínában, ami a vállalat eladásainak összesen nyolc százaléka.
A cég egyébként világszerte nagyszabású átszervezéseket hajt végre, a Siemens AG 7800 embert bocsát el a világ különböző pontjain lévő leányvállalataitól. Ezzel karcsúsítja az adminisztrációs rendszerét, és lesznek olyan munkakörök, amelyeket teljesen fel is számolnak a vállaltnál. Összességében viszont nem csökken az alkalmazottak létszáma, mert az értesülések szerint ezzel egyidejűleg folyamatosan vesznek fel új munkatársakat is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.