Az egyesület a GKI egyik felmérésére hivatkozva arra hívja fel a figyelmet, hogy kevesebben tervezik egy éven belül a lakásvásárlást, mint negyedévvel ezelőtt, és a lakásfelújítást, -bővítést tervezők száma is csökkent az olcsó hitelek és a családi otthonteremtési kedvezmény (csok) ellenére.
Az OTP Jelzálogbank friss elemzését idézve ugyanakkor kiemelik, hogy a tavalyi élénkülés után idén látványosan tovább nőtt az újépítésű lakások kereslete Budapesten, és év végére virtuálisan elfogyhat az azonnal költözhető, eladatlan lakáskészlet.
A TLE továbbra is szükségesnek tartja a jó minőségű, energiahatékony lakásépítéseket ösztönző kormányzati intézkedések bevezetését, mert az új lakások építése változatlanul évszázados mélyponton van, és a magyarországi lakásállomány minőségi megújítása is sürgető feladat.
Az egyesület azt javasolja, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) növekedési hitelprogramjának kedvezményes forrásait a lakásépítést, lakásfelújítást vállaló családok számára is tegyék elérhetővé.
Úgy vélik, a „szocpol-támogatást” olyan szintre kell emelni, hogy az energiahatékony, legális lakásépítések áfa-tartalmát visszajutassa az építkező, az új lakást vásárló gyermekes családoknak. Ennek alternatívájaként a lakásépítésekkel kapcsolatos áfát érdemes lenne 5 százalékra csökkenteni az egyesület szerint. A TLE szerint továbbá ki kell jelölni egy, a lakásépítésekkel, lakásfelújításokkal foglalkozó felelős kormányzati szereplőt is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.