Támogatás A 2015 és 2020 közötti időszakra vonatkozó operatív programok (elsősorban a KEHOP, a Ginop, a TOP és a Vekop) mintegy 450 milliárd forintot szánnak energiahatékonysági tárgyú beruházásokra, szemben a 2013–2017-es időszak 236 milliárdjával, áll a Magyar Energiahatékonysági Intézet összefoglalójában.
Az anyag kiemeli, hogy a korábbiakkal ellentétben jelentős források jutnak majd a lakossági energiahatékonysági beruházásokra, és lehetővé válik egy évi 40-50 ezer lakás felújítását megvalósító program. Emellett mintegy húszezer kis- és kétezer közepes vállalat, valamint körülbelül kétszáz nagyvállalat juthat támogatásokhoz, valamint a közszféra épületállományának mintegy tizede tehető energiahatékonnyá.
Az új, megnövekedett forrásokhoz új támogatási célokra és új módszerekre van szükség. Az Energiahatékonyságot Magyarországnak javaslatcsomag célja, hogy – vitaindító jelleggel – összefoglalja azokat a főbb szempontokat és megfontolásokat, amelyekre az új pályázati rendszer felépíthető. A javaslatcsomag az enegiahatékonyság hazai szabályozási és finanszírozási helyzetének bemutatása után külön tárgyalja a lakossági, a vállalati és a közszférát, majd a pályázati rendszert, végül kitér a nem anyagi jellegű állami intézkedésekre is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.