A múlt évben közel negyedével, 21,4 milliárd forintra nőtt a Nokia Networks Kft. bevétele, a cég forgalmának több mint 95 százalékát adta az export. Robbanásszerű fejlődés tapasztalható a legfejlettebb piacokon a negyedik generációs mobilszolgáltatások területén - Japánban, Dél-Koreában, az Egyesült Államokban egyre inkább közműként tekintenek erre –, ez pedig kedvező piaci környezetet teremt a Nokia hazai leányvállalata számára, amely a 3G-s és 4G-s mobilhálózatok központi elemeivel is foglalkozik – nyilatkozta lapunknak Zagyva Béla, a társaság ügyvezető igazgatója. A magyar társaság egyik fő terméke a Mobile Switching Server, amely összekapcsolja az előfizetőket, gyakorlatilag arról gondoskodik, hogy az indított hívások a megfelelő helyre érkezzenek. „A teljes mértékben Magyarországon fejlesztett megoldás a világ leggyakrabban használt magyar terméke, 1,7 milliárd mobil-előfizető csatlakozik rá, és ez a világ egyik legösszetettebb szoftvere” – közölte Zagyva Béla.
A Nokia előrejelzése szerint 2020-ra egy előfizető naponta átlagosan egy gigabájt adatforgalmat bonyolít majd le, a csomóponti utak kapacitása ezerszeresére nő, a késleltetés pedig egy milliszekundum alá csökken. Ez utóbbi azért rendkívül fontos, mert bár már most is a gépek egymás közötti kommunikációja adja a forgalom nagy részét, a jövőben ez még inkább így lesz, és például az önmagukat irányítani képes autók elterjedése esetén nagyon nem mindegy, hogy milyen késéssel jutnak el a szükséges információk egy adatközpontba vagy éppen a járművekhez.
A középtávú prognózis alapján a következő években talán még nagyobb szükség lesz a Nokia hazai leányvállalatánál fejlesztett szoftverre. Éppen ezért a cégnél úgy döntöttek, hogy a jelenlegi erőforrások jobb kihasználásának érdekében új, 2017 elejére elkészülő központba költöztetik a hazai érdekeltséget. „Az új létesítményt kimondottan számunkra építik, és ez a válság óta a legnagyobb, folyamatban lévő irodapiaci projekt Budapesten. Az épületben helyet kap az ország legnagyobb kutatás-fejlesztési központja, illetve az egyik legnagyobb tesztlaborja is” – számolt be a fejlesztésről a Nokia Networks ügyvezető igazgatója. A Corvin-negyednél épülő új központ képes lesz kiszolgálni a cég igényeit akkor is, ha a mostani ütemben bővül az ott dolgozók száma. A létszámfejlesztési tervekről pontos részleteket ugyan nem árult el Zagyva Béla, azt azonban elmondta, hogy tavaly május óta 550 fővel gyarapodott a Nokia hazai érdekeltségénél dolgozók száma. A magyar részleg egyike a finnországi központú vállalat 11 globális technológiai központjának. A teljes létszám 1900 fölött van, ebből a kutatás-fejlesztési területen most 1400-an dolgoznak. További jelentős tevékenység a regionális pénzügyi szolgáltató központ, de a humánerőforrás-kezelésben is régiós szerepe van a magyar leánycégnek.
A finn Nokia a távközlési hálózati megoldások egyik legnagyobb szállítója világszinten, a társaság piaci pozíciójának erősítése érdekében 15,6 milliárd euróért megveszi az Alcatel-Lucentet. Az ügyletet az amerikai és az európai uniós hatóságok már jóváhagyták, a tranzakciót várhatóan a jövő év első felében zárják le.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.