Nem a legszebb formáját mutatta a világ legnagyobb sörgyártója, a belgiumi székhelyű Anheuser-Busch InBev, amelynek adózott nyeresége a harmadik negyedévben 45 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. Az 1,38 milliárd dollárra szűkült profitot 7 százalékkal alacsonyabb, 11,38 milliárd dolláros árbevétel mellett érte el a Budweiser, Corona és Stella Artois márkáiról ismert cégóriás.
Az elemzői várakozásoktól minden mutatójában jelentősen elmaradó AB InBev üzemeiben 121,7 millió hektó sört termeltek, bő egymillióval többet, mint egy évvel korábban. Kedvcsinálónak azonban bejelentették, hogy záró negyedéves forgalmuk az előjelzéseik szerint erősebben alakul, és a tavalyi 1,1 dolláros osztalék után most 1,8 dollárt kapnak a részvényesek.
Mint arról beszámoltunk, az AB InBev 106 milliárd dolláros ügylet keretében megvásárolná legnagyobb versenytársát, a globális piacon utána következő brit–dél-afrikai SABMillert, a magyar Dreher Sörgyárak Zrt. tulajdonosát. A SABMiller előzetesen elfogadta az ajánlatot, amelyről a fúziós ügyekben illetékes brit testület egyszeri halasztás után most szerdán mond véleményt a felek meghallgatása után.
Az AB InBev befektetőit most a fúzión nyerhető haszon érdekli, ezért a harmadik negyedév okozta kisebb csalódás ellenére 2 százalékkal nőtt papírjainak árfolyama a jelentés közreadása után. A SABMiller jövő pénteken, tizenharmadikán számol be negyedévéről, árfolyama múlt pénteken bő egy százalékkal emelkedett.
A két nagy násztánca közepette a holland Heineken erős negyedévet zárt: európai és észak-amerikai javuló teljesítményének köszönhetően 8 százalékkal, 5,51 milliárd euróra bővültek bevételei, 200 millióval megfejelve az elemzői várakozásokat. Idén eddig a Heineken árfolyama erősödött a legtöbbet, 36 százalékkal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.