A jelenleginél lényegesen hosszabb üzemidejű akkumulátor kifejlesztésén dolgozik a Sony, a cég megoldása várhatóan 2020-ban kerülhet kereskedelmi forgalomba. A Nikkei című japán lap beszámolója szerint a ma elterjedt lítium-ion telepekkel szemben a társaság kénalapú akkumulátorokat tervez készíteni. Ezzel a megoldással a mostaninál 40 százalékkal hosszabb üzemidőt lehet elérni. A lítium-kén telepekkel már jó néhány éve kísérleteznek világszerte, egyelőre azonban nem sikerült olyan akkumulátort kifejleszteni, amelyet széles körben is használni lehetne. Az egyik fő probléma az, hogy a kén könnyen lebomlik. Arról nincs információ, hogy a Sony hogyan tervezi megoldani ezt.
A japán cég korántsem az egyetlen vállalkozás, amely komoly erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy megoldja a mobilipar egyik legnagyobb kihívását. A felhasználók azt várják, hogy hatalmas, jó minőségű kijelzők, a néhány évvel ezelőtti személyi számítógépeknek megfelelő kapacitás és tudás legyen a csúcskategóriás okostelefonokban, miközben legyenek minél karcsúbbak és könnyebbek ezek az eszközök. Emiatt a gyártók a növekvő energiaigény ellenére sem építhetnek be a jelenleginél nagyobb akkumulátorokat.
Az Apple például egy speciális tokot mutatott be a közelmúltban, az abba beépített teleppel hosszabbítható meg az üzemidő, a megjelenést tekintve azonban nem igazán használ az iPhone-oknak az új kiegészítő. A Huawei egy Japánban rendezett szakmai konferencián olyan megoldást mutatott be, amellyel a nulláról mindössze 5 perc alatt 48 százalékosra töltöttek fel egy 3000 mAh-es lítium-ion telepet. A Stanford Egyetem kutatói pedig a tavasszal számoltak be fejlesztésükről, amelynek során olyan alumíniumakkumulátorokat hoztak létre, amelyeket mindössze egy perc alatt fel lehet tölteni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.