Nehéz helyzetben vannak (voltak, vagy ma még lesznek), akik karácsonykor csúcskategóriás okostelefonnal szeretnék meglepni szeretteiket, hiszen a választék rendkívül széles. Az Apple-rajongók számára természetesen a legújabb, szeptemberben bemutatott modell lehet a legvonzóbb, bár az iPhone 6s-ért jó mélyen a zsebbe kell nyúlni, hiszen a legolcsóbb verzió ára is közel negyedmillió forint, ha kártyafüggetlen készüléket vásárol valaki. Ha külsőben nem is, tudásban és teljesítményben komoly előrelépést hoztak elődjeikhez képest az idei eszközök. A legizgalmasabb újítás talán a 3D Touch technológia bevezetése, amely érzékeli, hogy milyen erővel nyomja meg a felhasználó a kijelzőt, és ennek megfelelően érhetők el bizonyos funkciók, lényegesen felgyorsítva a vezérlést. Ahogyan azt már az elmúlt években megszokhattuk, hatalmas várakozás előzte meg az új iPhone piacra dobását, és nem maradt el az újabb rekord sem, az első hétvégén 13 millió kelt el a 4,7 colos kijelzővel készült 6s-ből és az 5,5 colos képernyőt kapott 6s Plusból.
Az Apple nagy riválisa, a Samsung már az év elején meglepte egy különleges készülékkel a felhasználókat, a Galaxy S6 Edge leginkább oldalra lenyúló kijelzőjével hívja fel magára a figyelmet. A dél-koreai cég augusztusban még egyet csavart a dolgon, bemutatta az eszköz nagyobb, 5,7 colos változatát, ráadásul az újabb modellnél már nemcsak az egyik, hanem mindkét oldalra lenyúlik a kijelző. A nyári Samsung-esemény azonban nemcsak erről marad emlékezetes, hanem egy másik nagyágyúról, a Note5-ről és az ahhoz készült kiegészítőkről. A társaság ugyanis egy felcsatolható billentyűzetet is készített az új készülékhez, amivel valószínűleg az üzleti felhasználóknak kívántak valami pluszt nyújtani.
A másik nagy dél-koreai gyártó, az LG a G4-gyel indult versenybe a felsőkategóriás okosmobilok piacán, de igazán nagy újítást nem láthattunk a cégtől, talán csak a bőrrel borított hátlapot, amely prémiumkülsőt ad ugyan a készüléknek, de igazán egyedinek azért nem nevezhető. Valamivel érdekesebb a G Flex 2, amelyet az év elején mutattak be. Ez a vállalat második, hajlított kijelzős telefonja, ráadásul sikerült úgy megcsinálni, hogy egy kicsit még rugalmas is, vagyis ha véletlenül ráülünk, kilapul, majd ha megszűnik a nyomás, visszanyeri eredeti formáját. A készülék másik érdekessége az öngyógyító hátlap, amely a felvitt speciális rétegnek köszönhetően bizonyos szintig képes eltüntetni a karcolásokat, persze ha nagyon mély a sérülés, akkor már nem működik ez a funkció.
Az év végére tartogatta nagy dobását a Microsoft: október elején mutatta be a nagyközönségnek új csúcstelefonjait, amelyek a magyar piacra november végén érkeztek meg. A Lumia 950 mobiltelefon-család alapváltozata 5,2, míg a nagyobb, XL verzió 5,7 colos kijelzőt kapott, és természetesen már a cég új operációs rendszerével, a Windows 10-zel látták el őket. Ez azért fontos, mert komoly előrelépést jelent afelé, hogy az okostelefonnal kiváltsák a számítógépet. A mobilra optimalizált Continuum megoldásnak köszönhetően ugyanis egy dokkoló segítségével az új Lumia telefonokat csatlakoztatni lehet monitorhoz vagy tévéhez, de billentyűzethez és egérhez is. A Windows 10-re fejlesztett univerzális alkalmazások – alkalmazkodva a nagy képernyőhöz – automatikusan átméreteződnek, így például az Office-dokumentumok a számítógépen megszokott környezetben szerkeszthetők.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.