BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Sikerük volt a fotóérmeknek

A műfajban kifejezetten jó eredmény született az Arte Galéria decemberi 12-i fotóárverésén, hiszen a tételek 55 százaléka elkelt, ám az árszint még mindig nagyon alacsony. Marsó Diana, az Arte tulajdonosa gyakran dolgoz fel hagyatékokat, így kerültek be hozzá egy 1875-ben született amatőr fotós képeinek üvegnegatívjai is. Előhívás után derült ki, hogy a negatívok kordokumentumnak is beillő Budapest-fotókat tartalmaznak Ezekhez társultak Lugosi Lugo László képzőművészportréi, a nyolcvanas évek Budapestjét megidéző fényképei, más kortárs fotósok anyaga, majd egy fotóérem-gyűjtemény. Az érmeket fotósegyesületek, szervezetek, fotóklubok adták ki. Budapesten az első magyar Photo Clubot 1899-ben alapították, 1903-as érmük ára 8,5 ezerről 30 ezerre nőtt.

Általában is az érmekre, díjakra, plakettekre volt kereslet, de a kisplasztikák is népszerűek voltak, Borsos Miklós rézdomborítása Szőlőben címmel 40 ezres kezdés után 150 ezer forintért kelt el.

A hagyományos fotótételek gyengébben szerepeltek. Lugosi Lugo László festőportréira volt vevő, igaz, 6 ezer forintos induló áron. A magyar fociválogatottat 1941 márciusában megörökítő fénykép árát
5 ezerről 12 ezer forintra verték fel. Müller László üvegnegatívjai közül 13-13 ezer forintért a családi képekre volt licitáló, a Budapestet ábrázolók visszamaradtak. Korab Balthazar Koráb Boldizsárként született, Amerikában lett építész, ott a háború utáni épületfotózás megteremtői közt tartják számon. Öt képe közül az 1960-as chicagói vintage fotó lett a legdrágább, de 36 ezer forintos ára valószínűleg köszönő viszonyban sincs az amerikaiakkal.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.