Emlékeztetett arra, hogy a közvetlenül Brüsszelbe benyújtandó pályázatok jó részénél több ország vállalkozóinak együttműködésére is szükség van, és ebben a régebbi tagországok pályázói nagyobb tapasztalattal rendelkeznek.
Az OKISZ összegyűjtötte azokat a hazai kis- és középvállalkozásokat, amelyek szolgáltatásaikkal, tevékenységükkel alkalmasak lehetnek a közvetlen uniós források pályázati úton történő elnyerésére. Az elnök példaként említette, hogy a személyszolgáltatás, az építőipar, a gyógyturizmus, a vendéglátás, a kereskedelemfejlesztés, a szépészet, a gyógyítás, a testápolás területén működő kkv-k érdeklődnek a közvetlen brüsszeli fejlesztési források megszerzése iránt, de mindenképpen segíteni kell őket abban, hogy eredményesek is legyenek.
Vadász György rámutatott: nem könnyű feladat a közvetlen uniós források elérése, de ha a magyar kkv-knak sikerülne bejutni erre a piacra, az további fejlődési lehetőséget adna számukra.
A Magyar Iparszövetség elnöke úgy látja, nagyon jó hatással volt a gazdaság növekedésére 2015-ben a mintegy 2000 milliárd forint közvetett uniós forrás kifizetése, de mivel ez elsősorban a 2007-2013-as uniós fejlesztések lezárásához kapcsolódott, nem nagyon érintette a hazai kis és középvállalkozásokat.
Hangsúlyozta: 2016-ban nagyon várják a hazai vállalkozások a pályázatok indulását, hiszen 2048 milliárd forint kifizetéséről van szó, ami komoly fejlesztési lehetőséget teremtene.
A szövetség tudatosan készül arra, hogy a vállalkozásokat pályázati információval lássa el, tanácsot adjon a jelentkezések elkészítéséhez - tette hozzá Vadász György.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.