BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lógunk a közösségi oldalakon

Egyet előrelépett Magyarország a digitális gazdaság és társadalom fejlettsége terén, de így is csak a huszadik.

Egyet előrelépett Magyarország tavaly óta a digitális gazdaság és társadalom fejlettsége terén az Európai Bizottság DESI mutatója szerint, ám így is csak a 20. a 28 uniós állam között. Az élen Dánia, Norvégia és Hollandia végzett, a sereghajtók pedig Görögország, Bulgária és Románia lettek. A digitális egységes piaci stratégia tavalyi elindítása óta sok területen javultak a mutatók, ilyen például az összekapcsoltság, a digitális készségek vagy a közszolgáltatások digitalizálása – áll a bizottság jelentésében –, de a tempó túl lassú.

Magyarország a 20. hely ellenére néhány területen az élvonalban van: a nagy sebességű széles sávú szolgáltatások elérhetősége és terjedése, az internethasználat elterjedtsége, valamint a közösségi oldalak használata meghaladja az európai átlagot. A 16–74 éves korosztályban az internethasználók 86 százaléka követi online a híreket, és 83 százalékuk van jelen közösségi oldalakon, ez a legmagasabb arány az EU-ban. Továbbra sem érjük el viszont az uniós átlagot az internetes bankolás és vásárlás terén. A netezők 47 százaléka vásárol online, szemben a 65 százalékos uniós átlaggal, utóbbit az is magyarázza, hogy az online kereskedelmi vállalkozások száma is elmarad az uniós átlagtól.

A magyar lakosságnak csak 50 százaléka rendelkezik alapvető digitális készségekkel, ugyanez az EU átlagában 55 százalék, az IKT-szakemberek aránya viszont 4,9 százalék a teljes magyar munkaerőben, szemben a 3,7 százalékos uniós átlaggal. Magyarország számára a legnagyobb kihívást a digitális technológiák üzleti integráltsága, és a digitális közszolgáltatások területe jelenti – írja a bizottság.

Gyors tempóra kapcsolunk

Az Európai Digitális Menetrend 2020-ig jelöli ki az EU infokommunikációs céljait, az egyik legfontosabb a gyors és szupergyors széles sávú infrastruktúra kiépítése. Elvárás, hogy 2020-ra minden háztartás számára elérhető legyen a legalább 30 Mbps sebességű új generációs (NGA) internethálózat – Magyarország 2018-ig még több mint egymillió háztartást akar erre rákapcsolni –, és a háztartások legalább fele rendelkezzen legalább 100 Mbps-os internet-hozzáféréssel.


Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.