A jelek szerint kezdik elveszíteni türelmüket a Yahoo részvényesei, az utóbbi években egyre nagyobb problémákkal küzdő internetes vállalat egyik befektetője a héten bejelentette, hogy szándékában áll a teljes igazgatóságot lecserélni. A Starboard Value nevű befektetési alap múlt csütörtökön jelentette be, hogy a cég következő éves közgyűlésén 9 új igazgatósági tagra tesz javaslatot. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy ez mikor történhet meg, a Yahoo honlapján még nem tették közzé, hogy ebben az évben mikor tartják az eseményt, tavaly június 24-én rendezték meg.
A Starboard 2014 végén szerzett tulajdonrészt a társaságban, és azóta többször is kritizálták a menedzsmentet a folyamatos piacvesztés, illetve a számukra megfelelő stratégia hiánya miatt. A Yahoo irányítását 2012 júliusában vette át Marissa Mayer, aki öt éven belül az ötödik vezérigazgató volt a cégnél, ami jól mutatja, mekkora gondokkal küzdenek.
Az eltelt időszakban több lépcsőben jelentős létszámcsökkentést hajtottak végre, bizonyos tevékenységektől megváltak, ugyanakkor meglehetősen aktív akvizíciós tevékenységet folytattak annak a stratégiának a részeként, mellyel a videós tartalmak, illetve az online reklámfelületek értékesítése felé nyitottak. Legutóbb február elején érkezett hír újabb számottevő leépítésről, akkor a munkavállalók 15 százalékát érintő elbocsátást jelentettek be, ami nagyjából 1600 embert érinthet. A cég 2012 óta munkatársainak 42 százalékától vált meg.
A stratégiaváltás, illetve a költségcsökkentés egyelőre nem hozta meg a várt eredményeket, és a tavalyi üzleti eredmények nyilvánosságra hozása után Marissa Mayer is elismerte, hogy nehéz időket él át a vállalat, és türelmet kért a befektetőktől a szükséges lépések megtételéhez. Ez azonban most, úgy tűnik, elfogyott. A részvényesek türelmetlenségét az is indokolhatja, hogy egyre gyakrabban merül fel annak lehetősége, hogy teljesen új tulajdonosi struktúra jöjjön létre a társaságnál. A Yahoo eladásáról, illetve feldarabolásáról már tavaly is jelentek meg hírek, és a cég igazgatótanácsa december elején olyan döntést hozott, mely szerint megtartják az Alibaba-részvényeket, az egyéb érdekeltségeket és kötelezettségeket pedig egy külön vállalatba szervezik ki, esetleg eladják. A Yahoonak 15 százaléknyi részesedése van az e-kereskedelmi piac mellett számos területen, a többi között a médiában és a logisztikai szegmensben is terjeszkedő Alibabában, amelynek értéke 30 milliárd dollár körül van.
A Re/Code beszámolója szerint egyre reálisabb forgatókönyv lehet az alaptevékenységek értékesítése, amelyekért a hírportál információi szerint tízmilliárd dollár körüli összeget szeretnének kapni. A hírek szerint a Yahooval a keresőszolgáltatás kapcsán szoros kapcsolatban álló Microsoft már felvette a kapcsolatot kockázati tőkecégekkel, és jelezte, hogy akár anyagilag is hajlandó lenne támogatni az alaptevékenységek megvásárlását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.